Dobry serwis ekspresów do kawy – na co zwrócić uwagę?

Jeśli posiadasz ekspres do kawy, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że czasami może on wymagać naprawy. Jak wybrać dobry serwis naprawczy, żeby potem nie żałować?


blog image

Przyczyny, dla których ekspres do kawy wymaga naprawy

Ekspres do kawy, podobnie jak inne urządzenia, może ulec awarii z różnych powodów. Nieprawidłowe użytkowanie, brak regularnego czyszczenia i konserwacji, a także naturalne zużycie części z czasem mogą wpłynąć na jakość pracy i wydajność ekspresu do kawy. Pamiętajmy, że jest to sprzęt, który nie ma łatwego życia. Pracuje przy wysokiej temperaturze i ciśnieniu, ma kontakt z wodą (często twardą), a na dodatek zdarza się nam zapominać o systematycznym czyszczeniu i odkamienianiu. To wszystko sprawia, że ryzyko wystąpienia usterki w ekspresie do kawy jest całkiem spore.

Awaria ekspresu do kawy, co robić?

Przede wszystkim nie ignoruj objawów awarii urządzenia. Jeżeli zauważysz, że ekspres nie działa prawidłowo (pracuje inaczej niż dotychczas) nie warto czekać z podjęciem działania. Nie ma co liczyć, że usterka zniknie sama. Co więcej, brak reakcji w odpowiednim momencie może spowodować, że dojdzie do jeszcze większych uszkodzeń, a koszty związane z naprawą ekspresu wzrosną.

Dlatego jeśli ekspres:

 • pracuje nienaturalnie głośno
 • nie pobiera wody
 • cieknie z niego woda / ekspres przecieka
 • nie spienia mleka / słabo spienia mleko
 • nie mieli ziaren kawy
 • nie nagrzewa się
 • robi niesmaczną kawę (a masz pewność, że to nie wina jakości ziaren)
 • pojawia się komunikat z kodem błędu

lub występują inne niepokojące objawy, warto skorzystać z usług fachowca, czyli znaleźć serwis specjalizujący się w naprawach ekspresów do kawy.

Jak zgłosić ekspres do naprawy

Dobry serwis naprawczy poznasz między innymi po tym, jak łatwo i wygodnie można w nim zgłosić naprawę urządzenia. W profesjonalnym punkcie napraw, czyli również w AMT Serwis możesz zlecić wykonanie usługi zarówno na miejscu w punkcie napraw, jak również na odległość wypełniając formularz on-line, a sprzęt dostarczyć kurierem lub przez Paczkomat. Takie rozwiązanie to duża wygoda, szczególnie dla osób, które nie mają w swojej okolicy dostępu do usług serwisowych.

Ustalenie przyczyny usterki ekspresu do kawy

Skuteczna naprawa ekspresu do kawy bez diagnozy przyczyn usterki jest właściwie niemożliwa do wykonania. Profesjonalny serwis, zanim przystąpi do realizacji zlecenia powinien w pierwszej kolejności ocenić stan techniczny urządzenia oraz określić zakres prac, które trzeba wykonać, aby ekspres znów działał, jak należy. Warto również zwrócić uwagę, że uczciwy Serwis nie będzie unikał podania informacji na temat:

 • przyczyny usterki ekspresu do kawy
 • planowanym zakresie prac serwisowych
 • ile potrwa naprawa ekspresu
 • ceny usługi serwisowej

Sprawdź bezpłatnie, czy warto naprawiać ekspres do kawy

Jeśli przytrafiła Ci się usterka ekspresu, to zanim podejmiesz decyzję o zleceniu naprawy, z pewnością chcesz wiedzieć, czy serwis będzie opłacalny. Może taniej i lepiej będzie kupić nowy sprzęt? A może w tej chwili masz inne wydatki i nie chcesz, żeby koszt serwisu był kolejną niemiłą niespodzianką? Dlatego zawsze warto wybrać Serwis, który wykona bezpłatną kalkulację kosztów naprawy ekspresu. Z takiego rozwiązania możesz skorzystać wybierając usługi AMT Serwis. U nas wykwalifikowani Technicy za darmo wycenią koszt naprawy, niezależnie od tego czy zdecydujesz się skorzystać z naszych usług, czy wybierzesz innym punkt napraw, albo dojdziesz do wniosku, że sam uporasz się z awarią.

Koszt naprawy ekspresu do kawy

Nie ma co ukrywać, że koszt naprawy ekspresu, to ważny czynnik przy wyborze serwisu. Tym bardziej warto wcześniej poznać cenę tych usług. Ale czy wybór usługi najtańszej Ci się opłaci? Ekspresy do kawy to urządzenie proste w obsłudze, ale o skomplikowanej budowie i zaawansowanych rozwiązaniach technicznych. W przypadku niewielkiej awarii jak przepalenie bezpiecznika czy usterka spowodowana przez osad z kamienia, osoba bez doświadczenia z pewnością poradzi sobie z tego rodzaju problemem. Ale, jeśli ktoś bez kwalifikacji, wiedzy i doświadczenia ma wykonać prostą naprawę Twojego urządzenia, to równie dobrze możesz to zrobić samodzielnie i z pewnością zrobisz to sumiennie, dokładnie i bez zbędnych kosztów za tego rodzaju usługę.

Natomiast, jeśli chcesz mieć pewność, że naprawa ekspresu będzie wykonana zgodnie z najlepszymi praktykami, szybko i rzetelnie warto postawić na doświadczonych fachowców. Taka usługa może nie będzie najtańsza na rynku, ale uczciwy serwis zrealizuje ją w rozsądnej cenie, bez dodatkowych kosztów (np. za samą wycenę) i z gwarancją na wykonaną usługę serwisową.

Postaw na doświadczony i profesjonalny serwis ekspresów

Warto pamiętać, że automatyczny ekspres do kawy, to sprzęt, który kosztuje niemałe pieniądze. Dlatego warto zadbać o to, aby takie urządzenie trafiło w ręce osób, którym można zaufać, czyli profesjonalistów, posiadających widzę i doświadczenie, które pozwala na przeprowadzenie skutecznej naprawy. Specjaliści od napraw ekspresów w AMT Serwis posiadają zarówno kwalifikacje, jak i lata praktyki w wykonywanym zawodzie. W naszym serwisie Technik to nie tylko osoba odpowiedzialna za naprawę, ale też doradca Klienta, który może zwrócić się o fachową pomoc, skonsultować z nami swój problem z ekspres, czy zadać każde pytanie dotyczące obsługi i konserwacji urządzenia.

Podsumowanie

Profesjonalna naprawa ekspresu do kawy to usługa, która daje dużą szansę na przywrócenie urządzenia do pełnej sprawności i przedłużenie jego żywotność. Zachęcamy, aby zawsze korzystać z usług specjalisty, który w pierwszej kolejności przeprowadzi bezpłatną wycenę kosztów naprawy, a następnie wykona skuteczny serwis ekspresu do kawy. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych kosztów i zyskasz pewność, że Twoje urządzenie znów będzie działać bez zarzutu.

I jak zawsze przypominamy: Nie zapominaj o regularnym czyszczeniu ekspresu, aby uniknąć niepotrzebnych problemów!

Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Serwis i naprawa ekspresów Jura

Zastanawiasz się, gdzie naprawić ekspres do kawy Jura? Jesteś w dobry miejscu. Skorzystaj z naszych usług serwisowych i przekonaj się jak szybka i skuteczna może być naprawa pogwarancyjna ekspresu do kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Siemens

Skorzystaj z naszej oferty na pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy Siemens. Postaw na doświadczony serwis, który szybko i skutecznie usunie usterkę w Twoim ekspresie.

Serwis i naprawa ekspresów Krups

Oferujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne ekspresów Krups. U nas otrzymasz fachową pomoc i wsparcie techniczne, którego szukasz. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń, konkurencyjne ceny oraz gwarancję na zrealizowane naprawy pogwarancyjne.

Serwis i naprawa ekspresów DeLonghi

Szybka i skuteczna naprawa pogwarancyjna ekspresu DeLonghi, jest tym czego szukasz? W AMT Serwis otrzymasz profesjonalną pomoc w przypadku awarii ekspresu oraz bogaty pakiet usług serwisowych, który pomoże zadbać o bezawaryjną pracę Twojego urządzenia do parzenia kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Melitta

Szukasz serwisu, który pomoże Ci rozwiązać problem z ekspresem do kawy Melitta? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz fachową pomoc i pełne wsparcie serwisowe.

Serwis i naprawa ekspresów Nivona

Serwis NIVONA. Profesjonalna i szybka naprawa ekspresu Nivona. Bezpłatna wycena kosztów naprawy. Fachowe usługi czyszczenia i konserwacji ekspresów

Bezpłatna wycena
naprawy ekspresu

Nie masz pewności, że naprawa Twojego ekspresu do kawy będzie opłacalna? Chcesz poznać koszt naprawy ekspresu, zanim zdecydujesz się na serwis?

Zamów bezpłatną diagnozę ekspresu do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Kawa do biura
z dostawą

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie zawierać:

atrakcyjną ofertę cenową na zakup kawy i herbaty, bezpłatny dowóz na terenie Wrocławia i okolic, preferencyjne warunki serwisowania Twoich ekspresów do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Nasze pozostałe usługi serwisowe

Serwis ekspresów do kawy

Realizujemy naprawy pogwarancyjne ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Oferujemy pełne wsparcie serwisowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm, które chciałaby skorzystać z usług naprawczych i serwisowych ekspresów biurowych.

Naprawa małego sprzętu AGD

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe przywracające pełną funkcjonalnością drobnego sprzętu AGD, które uległo awarii. Realizujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne urządzeń małego AGD, z których na co dzień korzystamy w naszych domach.

Serwis ekspresów gastronomicznych

Oferujemy pełne wsparcie serwisowe dla branży gastronomicznej i eventowej w zakresie takich usług jak konserwacja, naprawa i serwis ekspresów grupowych, czyli profesjonalnych urządzeń do parzenia kawy. Nasze usługi profesjonalne kierujemy do branży HoReCa. Wśród naszych Klientów są firmy takie jak hotele, restauracje, kawiarnie czy biura.

Teraz naprawisz także:

Naprawa Lildomixa (Monsieur Cuisine)

Szukasz serwisu, który realizuje naprawy pogwarancyjne Monsieur Cuisine, czyli tak zwanego Lildlomixa? Jesteś w dobrym miejscu. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Naprawa płyt indukcyjnych

Profesjonalna serwis i napraw płyt indukcyjnych, to jedna z usług, które znajdziesz w AMT Serwis. Oferujemy serwis pogwarancyjny płyt takich marek jak Bosch, Samsung, Amica, Electrolux, Whirlpool i wielu innych.

Naprawa robotów kuchennych

Nie wiesz, jak naprawić robota kuchennego, a nie chcesz rozstać się ze swoim sprzętem, który do tej pory działał bez problemu? Zrobimy to za Ciebie.

Rozwiązania IT i Strony Internetowe iqx.pl