Głośna praca ekspres – możliwe przyczyny i sposoby na rozwiązanie problemu

Twój ekspres pracuje głośno? Sprawdź, co może być tego przyczyną i samodzielnie rozwiąż problem z głośną pracą automatycznego ekspresu do kawy.


blog image

Automatyczny ekspres do kawy jest urządzeniem coraz częściej spotykanym w domach i biurach. Jest to wygodny i łatwy w obsłudze sprzęt, za pomocą którego w szybki i wygodny sposób możemy przygotować pyszną kawę ze świeżo zmielonych ziaren, która zachwyca smakiem i aromatem. Jednocześnie, mimo wielu zalet jakie posiada automatyczny ekspres do kawy, trzeba też przyznać, że jest to sprzęt, którego praca jest dość głośna.

Dlaczego ekspres do kawy jest głośny

Automatyczny ekspres do kawy to urządzenie pracujące pod ciśnieniem, a dodatkowo większość modeli wyposażona jest w młynek do kawy, który rozdrabnia ziarna. I chociaż poszczególne modele różnią się od siebie w wielu aspektach, w tym również w poziomie hałasu, który emitują podczas pracy, to trudno oczekiwać, że jakikolwiek automatyczny ekspres do kawy będzie działać idealnie cicho.

Jak w takim razie jak poznać, że ekspres nie działa prawidłowo? Odpowiedź jest dość prosta: Jeśli zauważysz, że hałas towarzyszący pracy urządzenia jest nienaturalnie duży, a ekspres pracuje głośniej niż zazwyczaj. Wówczas warto sprawdzić co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, a te mogą być różne. Od prozaicznych problemów, które rozwiążesz samodzielnie w domu. Po usterki ekspresu, w przypadku których interweniować będzie musiał profesjonalny serwis naprawczy. Poniżej opisaliśmy najczęstsze przyczyny głośnej pracy ekspresu oraz sposoby na rozwiązanie problemu z nadmiernie hałasującym urządzeniem.

Zabrudzony ekspres do kawy

Jeżeli ekspres do kawy nie jest systematycznie czyszczony i odkamieniany, wcześniej lub później, dojdzie do sytuacji, kiedy różnego rodzaju osady będą ograniczać jego drożność. Źródłem problemu najczęściej jest osad z kamienia. Ale pracę ekspresu utrudniają również pozostałości po zmielonej kawie czy resztki zaschniętego mleka, które potrafią skutecznie zatkać przewody. Wówczas ekspres do kawy może pracować nienaturalnie głośno, a dodatkowo jego wydajność będzie ograniczona.

W takiej sytuacji należy przeprowadzić dokładne czyszczenie ekspresu (również odkamienianie). Jeżeli ekspres jest mocno zabrudzony warto rozważyć zlecenie takiej usługi. Serwis naprawczy, który specjalizuje się w naprawach ekspresów może wykonać czyszczenie i konserwację urządzenia w warunkach warsztatowych przy użyciu specjalistycznych środków czyszczących.

Jeżeli szukasz wskazówek, jakie czynności pielęgnacyjne są niezbędne, by utrzymać ekspres w dobrym stanie technicznym, zachęcamy do przeczytania:

Czyszczenie automatycznego ekspresu do kawy, o czym trzeba pamiętać

Źle zamontowany filtr do wody w ekspresie

Źródłem niepokojących odgłosów w ekspresie do kawy może być niepoprawnie zamontowany filtr wody. Jeśli ten jest niedokręcona lub nie został dociśnięty do końca, może wibrować w trakcie korzystania z urządzenia. Pamiętaj, że sposoby montażu filtra do wody, w poszczególnych modelach ekspresów do kawy mogą się od siebie różnić. Dokładne wytyczne, jak poprawnie zamontować filtr znajdziesz w instrukcji obsługi urządzenia.

Awaria pompy w ekspresie

Głośna praca ekspresu może świadczyć o uszkodzeniu pompy wody. Jednak w tym przypadku, oprócz buczenia ekspresu, najczęściej da się zauważyć również, słaby wyrzut pary spowodowany obniżonym ciśnieniem. Sposobem na usunięcie usterki pompy wody w ekspresie jest jej wymiana na nowy egzemplarz. Jeżeli nie jesteś typem „złotej rączki” i nie masz doświadczenia w przeprowadzaniu tego typu napraw, najbezpieczniej będzie zgłosić się do serwisu, który przede wszystkim potwierdzi, że przyczyną usterki jest pompa wody, a następnie wymieni ją na nową.

Zużyty młynek do kawy

Wbudowany młynek do kawy, to jedna z największych zalet tych urządzeń. Umożliwia on przyrządzanie naparu ze świeżo zmielonych ziaren, dzięki czemu smak i aromat porannej kawy jest jeszcze lepszy. Jednak, co dla niektórych użytkowników bywa zaskoczeniem, młynek w automatycznym ekspresie do kawy jest częścią eksploatacyjną (niezależnie od tego czy jest to młynek ceramiczny czy stalowy). I jak każdy tego typu element ulega naturalnemu zużyciu. Jeśli ekspres jest długo i intensywnie eksploatowany żarna będą wytarte, a praca młynka będzie nadmiernie hałaśliwa. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest wymiana młynka na nowy.

Opisane powyżej sytuacje, to najczęściej spotykane przyczyny głośnej pracy ekspresu. Należy jednak pamiętać, że automatyczny ekspres do kawy jest urządzeniem o dość skomplikowanej budowie, dlatego jeśli masz nie masz pewności, że Twój ekspres działa poprawnie lub jego praca budzi Twoje wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem, aby skonsultować się z technikami, którzy z pewnością będą wiedzieli, jak usunąć awarię w automatycznym ekspresie do kawy. Pamiętaj również, że w AMT Serwis możesz również skorzystać z bezpłatnej wyceny kosztów naprawy.


Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Serwis i naprawa ekspresów Jura

Zastanawiasz się, gdzie naprawić ekspres do kawy Jura? Jesteś w dobry miejscu. Skorzystaj z naszych usług serwisowych i przekonaj się jak szybka i skuteczna może być naprawa pogwarancyjna ekspresu do kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Siemens

Skorzystaj z naszej oferty na pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy Siemens. Postaw na doświadczony serwis, który szybko i skutecznie usunie usterkę w Twoim ekspresie.

Serwis i naprawa ekspresów Krups

Oferujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne ekspresów Krups. U nas otrzymasz fachową pomoc i wsparcie techniczne, którego szukasz. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń, konkurencyjne ceny oraz gwarancję na zrealizowane naprawy pogwarancyjne.

Serwis i naprawa ekspresów DeLonghi

Szybka i skuteczna naprawa pogwarancyjna ekspresu DeLonghi, jest tym czego szukasz? W AMT Serwis otrzymasz profesjonalną pomoc w przypadku awarii ekspresu oraz bogaty pakiet usług serwisowych, który pomoże zadbać o bezawaryjną pracę Twojego urządzenia do parzenia kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Melitta

Szukasz serwisu, który pomoże Ci rozwiązać problem z ekspresem do kawy Melitta? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz fachową pomoc i pełne wsparcie serwisowe.

Serwis i naprawa ekspresów Nivona

Serwis NIVONA. Profesjonalna i szybka naprawa ekspresu Nivona. Bezpłatna wycena kosztów naprawy. Fachowe usługi czyszczenia i konserwacji ekspresów

Bezpłatna wycena
naprawy ekspresu

Nie masz pewności, że naprawa Twojego ekspresu do kawy będzie opłacalna? Chcesz poznać koszt naprawy ekspresu, zanim zdecydujesz się na serwis?

Zamów bezpłatną diagnozę ekspresu do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Kawa do biura
z dostawą

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie zawierać:

atrakcyjną ofertę cenową na zakup kawy i herbaty, bezpłatny dowóz na terenie Wrocławia i okolic, preferencyjne warunki serwisowania Twoich ekspresów do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Nasze pozostałe usługi serwisowe

Serwis ekspresów do kawy

Realizujemy naprawy pogwarancyjne ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Oferujemy pełne wsparcie serwisowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm, które chciałaby skorzystać z usług naprawczych i serwisowych ekspresów biurowych.

Naprawa małego sprzętu AGD

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe przywracające pełną funkcjonalnością drobnego sprzętu AGD, które uległo awarii. Realizujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne urządzeń małego AGD, z których na co dzień korzystamy w naszych domach.

Serwis ekspresów gastronomicznych

Oferujemy pełne wsparcie serwisowe dla branży gastronomicznej i eventowej w zakresie takich usług jak konserwacja, naprawa i serwis ekspresów grupowych, czyli profesjonalnych urządzeń do parzenia kawy. Nasze usługi profesjonalne kierujemy do branży HoReCa. Wśród naszych Klientów są firmy takie jak hotele, restauracje, kawiarnie czy biura.

Teraz naprawisz także:

Naprawa Lildomixa (Monsieur Cuisine)

Szukasz serwisu, który realizuje naprawy pogwarancyjne Monsieur Cuisine, czyli tak zwanego Lildlomixa? Jesteś w dobrym miejscu. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Naprawa płyt indukcyjnych

Profesjonalna serwis i napraw płyt indukcyjnych, to jedna z usług, które znajdziesz w AMT Serwis. Oferujemy serwis pogwarancyjny płyt takich marek jak Bosch, Samsung, Amica, Electrolux, Whirlpool i wielu innych.

Naprawa robotów kuchennych

Nie wiesz, jak naprawić robota kuchennego, a nie chcesz rozstać się ze swoim sprzętem, który do tej pory działał bez problemu? Zrobimy to za Ciebie.

Rozwiązania IT i Strony Internetowe iqx.pl