Woda pod ekspresem do kawy, co robić?

Sprawdź jakie mogą być przyczyny. Dowiedz się, jak samodzielnie usunąć problem z wyciekiem wody z ekspresu lub zamów bezpłatną wycenę naprawy.


blog image

Woda zbierająca się pod ekspresem do kawy, nie jest sytuacją normalną ani pożądaną. Po pierwsze raczej nikt nie ma ochoty codziennie sięgać po szmatkę i wycierać wody wyciekającej z urządzenia. Po drugie, przyczyna wycieku wody z ekspresy często jest prozaiczna i łatwa do wyeliminowania, jeśli jednak nie zostanie usunięta w porę, może przyczynić się do kolejnych awarii urządzenia.

Dlaczego ekspres do kawy przecieka

Poniżej znajdziesz listę, w której zawarliśmy najczęstsze przyczyny przeciekania ekspresu do kawy oraz sugestie jak rozwiązać problem z wodą, która pojawia się w miejscach, w których jej być nie powinno. Kolejność w jakiej podajemy możliwe źródła przecieku ekspresu nie jest przypadkowa. Zacznijmy od tych, z którymi z pewnością poradzisz sobie samodzielnie i rozwiążesz problem bez potrzeby ingerencji serwisu.

Wyciek z przepełnionej tacki ociekowej

Teoretycznie o konieczności regularnego opróżniania tacek ociekowych wie każdy użytkownik ekspresu do kawy. Jednak w praktyce bywa to różnie. Zaniedbanie tej czynności może spowodować, że tacka ociekowa zostanie przepełniona i woda, która nie zmieściła się w niej, przeleje się na zewnątrz. Szczególnie często ma to miejsce w przypadku ekspresów, które uruchamiają funkcję automatycznego płukania. Ilość wody wykorzystywana w tym procesie jest dość znaczna (w porównaniu do pojemności tacek). W takiej sytuacji sprawa jest prosta. Musimy wylać ciecz z tacki, wytrzeć wodę, która wydostała się na zewnątrz i na przyszłość pamiętać o konieczności regularnego opróżniania pojemników, a wówczas problem z wodą pod ekspresem nie powróci.

Wyciek wody przez źle zamontowany zbiornik

Woda pod ekspresem lub w pobliży zbiornika wody może być spowodowana nieprawidłowym umieszczeniem zbiornika wody w ekspresie do kawy. Często w pośpiechu, po napełnieniu pojemnika wodą, wkładamy go na miejsce i nie zwracamy szczególnej uwagi czy ten został poprawnie zamontowany. Lub jesteśmy tak ostrożni, że nie dopychamy wyjętych wcześniej elementów ekspresu, przez co te nie trafiają na swoje miejsce. Jeśli zbiornik wody nie będzie umieszczony prawidłowo będziemy mieli problem z przeciekaniem ekspresu. Dlatego warto upewnić się, że zbiornik wody jest dokładnie w tym miejscu, w którym być powinien.

Wyciek z uszkodzonej tacki lub nieszczelny pojemnik na wodę

Elementy takie jak tacka ociekowa czy zbiornik na wodę w ekspresie do kawy produkowane są z trwałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów. Doprowadzić do ich pęknięcia nie jest łatwo, ale nie jest to niemożliwe. Uszkodzenia takie mogą powstać w trakcie mycia czy napełniania wodą (zbiornika). Dlatego jeśli pojawił się problem z wodą wyciekającą z ekspresu, warto też sprawdzić szczelność tych elementów. Jeśli przyczyną okaże się pęknięcie obudowy mamy 2 rozwiązania. Przy niewielkim uszkodzeniu można podjąć próbę jej naprawy i uszczelnienia. Drugim, naszym zdaniem rozsądniejszym, rozwiązaniem będzie zakup nowych elementów. Ich ceny nie są wygórowane, a dają znacznie większą pewność, że problem w wyciekiem wody z ekspresu będzie rozwiązany skutecznie.

Zapchany zaparzacz, a przeciekanie ekspresu do kawy

Do niepożądanych wycieków w ekspresie do kawy może przyczynić się również brak regularnego czyszczenia i konserwacji ekspresu do kawy. Pojawienie się wody pod ekspresem może świadczyć między innymi o zatkaniu jednostki zaparzającej. Obecnie w większość modeli, blok zaparzacza jest elementem, który można, a nawet trzeba, wyjmować w celu jego konserwacji. Czyszczenie zaparzacza polega na opłukaniu tego elementu pod letnią bieżącą wodą. Dokładne wskazówki jak poprawnie i bezpiecznie zdemontować i oczyścić blok zaparzający znajdziesz w instrukcji obsługi swojego ekspresy do kawy.

Przeciekający ekspres do kawy warto odkamienić

Szukając sposobu na rozwiązanie problemu z ekspresem, niezależnie od rodzaju usterki, często pojawia się hasło, że warto spróbować odkamienić ekspres do kawy. Jakby odkamienianie było złotym środkiem na wszystkie bolączki związane z nieprawidłową pracą tego urządzenia. I w sumie trochę tak jest. Kamień osadzający się w ekspresie do kawy jest jednym z najczęstszych winowajców różnego rodzaju usterek, awarii czy problemów. Podobnie jest w przypadku wody wyciekającej z ekspresu. Osad z kamienia nie oszczędza żadnych elementów urządzenia, więc może prowadzić również do uszkodzenia zaworów. Dlatego uruchomienie funkcji odkamieniania daje całkiem sporą szansę na przywrócenie sprawności urządzenia. A nawet jeśli nie pomoże, to z pewnością nie zaszkodzi.

Ekspres cieknie przez zużyte uszczelki

Skoro mówimy o pojawieniu się wody pod ekspresem, czyli o nieszczelności ekspresu trudno pominąć temat uszczelek. Tych w automatycznych ekspresach do kawy nie brakuje. Dla przykładu mamy uszczelkę zaparzacza, uszczelkę pojemnika wody czy uszczelkę przy zaworze wody. Każda z nich to element eksploatacyjny, który z upływem czasu ulega naturalnemu zużyciu (uszczelki mogą zostać również uszkodzone przez osad z kamienia). Jeżeli przyczyną wycieku wody z ekspresu jest uszczelka, jedynym rozwiązaniem będzie jej wymiana na nową. Jeśli jesteś typem „złotej rączki” możesz spróbować zrobić to samodzielnie. Pamiętaj tylko, żeby wcześniej zapoznać się dokładnie z instrukcją obsługi, a wszelkie prace naprawcze wykonywać po odłączeniu urządzenia od źródła zasilania. Jeśli wolisz, żeby naprawę wykonali fachowcy z serwisu, zachęcamy do kontaktu z naszym punktem napraw. Nasi fachowcy zajmą się Twoim ekspresem i wykonają wymianę zużytych elementów oraz wykonają profesjonalne czyszczenie.

Poluzowany lub uszkodzony wąż w ekspresie do kawy

Wężyki do ekspresów do kawy, podobnie jak uszczelki, ulegają zużyciu. Dodatkowo wysokie ciśnienie i temperatura sprawiają, że wężyki znajdujące się wewnątrz urządzenia pracują pod sporym obciążeniem, a to z czasem prowadzi do ich naturalnego zużycia lub poluzowania i nieszczelności. Wężyki te, tak jak uszczelki należy okresowo wymieniać. I znów, możesz zrobić to na własną rękę i odpowiedzialność lub oddać ekspres do serwisu, gdzie specjaliści skutecznie usuną problem i oddadzą Ci sprawne urządzenie.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogły Ci w zdiagnozowaniu przyczyny wycieku wody spod ekspresu i przyczyniły się do rozwiązania problemu. Jeśli jednak nadal widzisz niepokojące objawy w pracy swojego ekspresu do kawy, nie działa on tak jak powinien i nie wiesz, jak poradzić sobie z naprawą zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej wyceny naprawy ekspresu do kawy w naszym punkcie serwisowym.

Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Serwis i naprawa ekspresów Jura

Zastanawiasz się, gdzie naprawić ekspres do kawy Jura? Jesteś w dobry miejscu. Skorzystaj z naszych usług serwisowych i przekonaj się jak szybka i skuteczna może być naprawa pogwarancyjna ekspresu do kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Siemens

Skorzystaj z naszej oferty na pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy Siemens. Postaw na doświadczony serwis, który szybko i skutecznie usunie usterkę w Twoim ekspresie.

Serwis i naprawa ekspresów Krups

Oferujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne ekspresów Krups. U nas otrzymasz fachową pomoc i wsparcie techniczne, którego szukasz. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń, konkurencyjne ceny oraz gwarancję na zrealizowane naprawy pogwarancyjne.

Serwis i naprawa ekspresów DeLonghi

Szybka i skuteczna naprawa pogwarancyjna ekspresu DeLonghi, jest tym czego szukasz? W AMT Serwis otrzymasz profesjonalną pomoc w przypadku awarii ekspresu oraz bogaty pakiet usług serwisowych, który pomoże zadbać o bezawaryjną pracę Twojego urządzenia do parzenia kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Melitta

Szukasz serwisu, który pomoże Ci rozwiązać problem z ekspresem do kawy Melitta? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz fachową pomoc i pełne wsparcie serwisowe.

Serwis i naprawa ekspresów Nivona

Serwis NIVONA. Profesjonalna i szybka naprawa ekspresu Nivona. Bezpłatna wycena kosztów naprawy. Fachowe usługi czyszczenia i konserwacji ekspresów

Bezpłatna wycena
naprawy ekspresu

Nie masz pewności, że naprawa Twojego ekspresu do kawy będzie opłacalna? Chcesz poznać koszt naprawy ekspresu, zanim zdecydujesz się na serwis?

Zamów bezpłatną diagnozę ekspresu do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Kawa do biura
z dostawą

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie zawierać:

atrakcyjną ofertę cenową na zakup kawy i herbaty, bezpłatny dowóz na terenie Wrocławia i okolic, preferencyjne warunki serwisowania Twoich ekspresów do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Nasze pozostałe usługi serwisowe

Serwis ekspresów do kawy

Realizujemy naprawy pogwarancyjne ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Oferujemy pełne wsparcie serwisowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm, które chciałaby skorzystać z usług naprawczych i serwisowych ekspresów biurowych.

Naprawa małego sprzętu AGD

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe przywracające pełną funkcjonalnością drobnego sprzętu AGD, które uległo awarii. Realizujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne urządzeń małego AGD, z których na co dzień korzystamy w naszych domach.

Serwis ekspresów gastronomicznych

Oferujemy pełne wsparcie serwisowe dla branży gastronomicznej i eventowej w zakresie takich usług jak konserwacja, naprawa i serwis ekspresów grupowych, czyli profesjonalnych urządzeń do parzenia kawy. Nasze usługi profesjonalne kierujemy do branży HoReCa. Wśród naszych Klientów są firmy takie jak hotele, restauracje, kawiarnie czy biura.

Teraz naprawisz także:

Naprawa Lildomixa (Monsieur Cuisine)

Szukasz serwisu, który realizuje naprawy pogwarancyjne Monsieur Cuisine, czyli tak zwanego Lildlomixa? Jesteś w dobrym miejscu. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Naprawa płyt indukcyjnych

Profesjonalna serwis i napraw płyt indukcyjnych, to jedna z usług, które znajdziesz w AMT Serwis. Oferujemy serwis pogwarancyjny płyt takich marek jak Bosch, Samsung, Amica, Electrolux, Whirlpool i wielu innych.

Naprawa robotów kuchennych

Nie wiesz, jak naprawić robota kuchennego, a nie chcesz rozstać się ze swoim sprzętem, który do tej pory działał bez problemu? Zrobimy to za Ciebie.

Rozwiązania IT i Strony Internetowe iqx.pl