Rozwiąż problem z ekspresem. Komunikaty i kody błędów w ekspresach Nivona.

Nagła usterka lub błąd na wyświetlaczu ekspresu Nivona, jest czymś co może nam popsuć humor i odebrać całą przyjemność z przygotowania kawy. Co zrobić w takiej sytuacji i czy każda awaria ekspresu wymaga interwencji serwisu? Jakie problemy z ekspresem Nivona można usunąć w warunkach domowych?


blog image

Jak zapobiegać awariom ekspresów?

Wśród miłośników kawy, ekspresy Nivona cieszą się dobrą opinią. Za wyborem ekspresu tej marki przemawia jego nowoczesny i elegancki wygląd, intuicyjne i proste w obsłudze menu i co zdaje się najważniejsze, doskonały smak ulubionej kawy. Automatyczny ekspres Nivona to solidne i proste w obsłudze urządzenie do parzenia kawy, które doskonale sprawdza się zarówno w użytku domowym jak i w biurze. Jednocześnie, jak każde urządzenie może ulec awarii. Na takie ryzyko szczególnie narażone są ekspresy do kawy, które nie są systematycznie czyszczone i konserwowane. Dlatego jeżeli jesteś właścicielem automatycznego ekspresu i chcesz cieszyć się jego długą i bezawaryjną pracą, pamiętaj o tym, że każdy ekspres do kawy wymaga regularnego odkamieniania i czyszczenia. Większość z tych czynności możesz wykonać w warunkach domowych. Ważne, aby robić to regularnie i przy użyciu odpowiednich (najlepiej zalecanych przez producenta) środków i akcesoriów do czyszczenia ekspresów do kawy. Profesjonalną usługę konserwacji możesz też zrealizować w serwisie naprawczym, gdzie Twoje urządzenie zostanie nie tylko poddane procesowi odkamieniania i odtłuszczania, ale również przejdzie kompleksowy przegląd techniczny.

Ekspres Nivona błąd 5

Jeżeli ekspres Nivona wskazuje kod błędu 5, oznacza to, że pojawił się problem z czujnikiem pomiaru temperatury (czujnik NTC). Możliwe, że już wcześniej zauważyłeś, że ekspres nie nagrzewa się wystarczająco, a przygotowana kawa nie ma odpowiedniej temperatury i ma nieprzyjemny metaliczny posmak. Jeżeli budziło to Twoje podejrzenia, co do właściwej pracy ekspresu, to po pojawieniu się komunikatu error 5 masz już pewność, że problem dotyczy braku właściwej temperatury. Usterka oznaczona kodem 5 w ekspresie Nivona ma wpływ nie tylko na jakość kawy, ale może całkowicie uniemożliwić jej przygotowanie. Na początek możesz sprawdzić, czy problem leży w przepalonym bezpieczniku. Pamiętaj jednak, że przepalenie bezpiecznika temperatury może być konsekwencją innej usterki w ekspresie do kawy, a wówczas jego wymiana nie rozwiąże problemu na długo. Jeżeli natomiast uszkodzony jest sam czujnik NTC konieczna jest jego wymiana na nowy. Tego rodzaju naprawa wymaga już odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dlatego najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie kontakt z profesjonalnym serwisem, który specjalizuje się w realizacji napraw ekspresów do kawy.

Ekspres Nivona błąd 8

Jeżeli na wyświetlaczu pojawia się błąd 8, oznacza to, że problem dotyczy zaparzacza, a dokładniej mówiąc chodzi o złe ustawienie zaparzacza. Jest to sytuacja, która najczęściej pojawia się w efekcie zaniechań po stronie użytkownika. Przeważnie z błędem 8 mamy do czynienia w ekspresach Nivona, które nie są systematycznie czyszczone, na skutek czego resztki po kawie dostają się do zaparzacza i mogą spowodować jego zablokowanie. W takim przypadku powinniśmy wyjąć i wyczyścić zaparzacz. Czynność tę należy przeprowadzić zgodnie z zaleceniami producenta, które są podane w instrukcji obsługi. Jeżeli mimo to problem nie ustanie, to możemy podejrzewać, że doszło do zatarcia napędu. Takie sytuacje są rzadkością, jednak mogą się zdarzyć. Wówczas samodzielna diagnoza i naprawa będą trudne do przeprowadzenia. W takiej sytuacji najlepiej zdać się na profesjonalny serwis, który dokona przeglądu i oceny stanu technicznego ekspresu do kawy w warunkach warsztatowych.

Ekspres Nivona błąd 9

Awaria ekspresu Nivona, która powoduje pojawienia się komunikatu: błąd 9, oznacza uszkodzenie multizaworu ceramicznego. Niestety jest to jednoznaczne z tym, że nie przyrządzisz kawy w swoim ekspresie, póki ten nie trafi do naprawy w ręce fachowców. Naprawa zaworu ceramicznego w ekspresie do kawy Nivona polega na jego wymianie na nowy. Jest to jedyne rozwiązanie problemu w przypadku błędu o kodzie 9. Niestety jest to jedna z droższych części, a jej wymiana wymaga sporo czasu i jeszcze większej ilości wiedzy, aby przeprowadzić skuteczną naprawę. Na bazie naszych doświadczeń, w tym przypadku odradzamy próby przeprowadzenia samodzielnej naprawy ekspresu.

Komunikat opróżnij tacki w ekspresie Nivona

Gdy komunikat o konieczności opróżnienia tacek pojawia się w momencie, kiedy te są pełne, nie ma w tym nic dziwnego. Jest to komunikat, który skutecznie ustrzeże nas przed przelaniem tacek i przepełnieniem zbiornika na fusy. Jednak niemałym zaskoczeniem jest pojawienie się komunikatu opróżnij tacki, gdy te właśnie opróżniliśmy. W takiej sytuacji należy wyciągnąć tackę ociekową z ekspresu i zajrzeć na jej tył. Znajdziemy tam dwa metalowe styki, które to pośrednio są odpowiedzialne za wysyłany komunikat. Sprawdzamy, czy są one suche i czyste. Jeśli nie, to oczyszczamy i osuszamy styki. To samo robimy z parą styków, która znajdziemy na obudowie ekspresu (miejsce zetknięcia styków z tacki i z obudowy powinno być wolne od zanieczyszczeń). Wkładamy ponownie tackę do ekspresu. Ta nieskomplikowana czynność powinna rozwiązać problem z bezzasadnym pojawianiem się komunikatu o konieczności opróżnienia tacek.

Komunikat brak tacki w ekspresie Nivona

Jeżeli na wyświetlaczu ekspresu Nivona pojawia się komunikat informujący o braku tacki, pomimo że ta jest na swoim miejscu, należy przyjrzeć się stykom. Postępujemy podobnie, jak w przypadku opisanym powyżej (przy komunikacie opróżnij tacki). Tackę ociekową należy wyjąć z ekspresu. Na jej końcu znajdziemy metalowe styki, które należy osuszyć. To samo robimy z drugą parą styków, które znajdziemy na obudowie ekspresu. Chodzi o to, aby przestrzeń pomiędzy płytkami (tymi umieszczonymi na tacce i tymi z ekspresu) była czysta i sucha. Po wykonaniu tej czynności umieszczamy tackę w ekspresie, a komunikat powinien zniknąć. Do zamoczenia styków najczęściej dochodzi podczas mycia i czyszczenia samej tacki, a pozostała na nich woda powoduje pojawienia się błędnego komunikatu.

Komunikat dosyp kawę

Komunikat dosyp kawę w ekspresie Nivona dotyczy pojemnika na kawę w ziarnach. Jego pojawienia się oznacza najczęściej, że zapas ziaren się skończył i należy uzupełnić pojemnik. Za monitorowanie stanu napełnienia pojemnika na kawę w ekspresie automatycznym Nivona odpowiada czujnik. Niestety zdarza się, że czujniki kawy ulegają awarii. Jeżeli pojemnik nie jest pusty, a mimo to ekspres wyświetla komunikat o treści „dosyp kawę” najpierw można spróbować przemieszać ziarna. Być może ułożyły się one w taki sposób, że czujnik nie wyłapał ich obecności. Jeżeli jednak komunikat nie znika lub pojawia się często, pomimo pełnego zbiornika, może to oznaczać, że czujnik kawy wymaga wymiany. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do profesjonalnego punktu naprawczego, który będzie w stanie potwierdzić lub wykluczyć przyczynę problemu oraz podejmie się skutecznej naprawy ekspresu. Najczęściej w takich przypadkach konieczna jest wymiana czujnika kawy na nowy.

W jakich modelach ekspresów do kawy Nivona - występują powyższe błędy?

Nivona typ 506

Nivona typ 507

Nivona typ 508

Nivona typ 568

Nivona typ 571

Nivona typ 572

Nivona typ 573

Nivona typ 660

Nivona typ 660

Nivona typ 661

Nivona typ 664

Nivona typ 666

Nivona typ 667

Nivona typ 670

Nivona typ 671

Nivona typ 672

Nivona typ 691

Nivona typ 692

Nivona typ 697

Nivona typ 698

Nivona typ 709

Nivona CafeRomatica NICR 520

Nivona CafeRomatica NICR 530

Nivona CafeRomatica NICR 571

Nivona CafeRomatica NICR 572

Nivona CafeRomatica NICR 573

Nivona CafeRomatica NICR 573

Nivona CafeRomatica NICR 605

Nivona CafeRomatica NICR 610

Nivona CafeRomatica NICR 620

Nivona CafeRomatica NICR 626

Nivona CafeRomatica NICR 630

Nivona CafeRomatica NICR 635

Nivona CafeRomatica NICR 645

Nivona CafeRomatica NICR 646

Nivona CafeRomatica NICR 650

Nivona CafeRomatica NICR 656

Nivona CafeRomatica NICR 660

Nivona CafeRomatica NICR 670

Nivona CafeRomatica NICR 680

Nivona CafeRomatica NICR 710

Nivona CafeRomatica NICR 720

Nivona CafeRomatica NICR 725

Nivona CafeRomatica NICR 730

Nivona CafeRomatica NICR 735

Nivona CafeRomatica NICR 740

Nivona CafeRomatica NICR 745

Nivona CafeRomatica NICR 750

Nivona CafeRomatica NICR 756

Nivona CafeRomatica NICR 757

Nivona CafeRomatica NICR 758

Nivona CafeRomatica NICR 759

Nivona CafeRomatica NICR 760

Nivona CafeRomatica NICR 765

Nivona CafeRomatica NICR 767

Nivona CafeRomatica NICR 768

Nivona CafeRomatica NICR 770

Nivona CafeRomatica NICR 777

Nivona CafeRomatica NICR 778

Nivona CafeRomatica NICR 779

Nivona CafeRomatica NICR 788

Nivona CafeRomatica NICR 789

Nivona CafeRomatica NICR 790

Nivona CafeRomatica NICR 830

Nivona CafeRomatica NICR 831

Nivona CafeRomatica NICR 838

Nivona CafeRomatica NICR 839

Nivona CafeRomatica NICR 840

Nivona CafeRomatica NICR 845

Nivona CafeRomatica NICR 841

Nivona CafeRomatica NICR 842

Nivona CafeRomatica NICR 845

Nivona CafeRomatica NICR 848

Nivona CafeRomatica NICR 850

Nivona CafeRomatica NICR 855

Nivona CafeRomatica NICR 858

Nivona CafeRomatica NICR 859

Nivona CafeRomatica NICR 860

Nivona CafeRomatica NICR 877

Nivona CafeRomatica NICR 930

Nivona CafeRomatica NICR 960

Nivona CafeRomatica NICR 970

Nivona CafeRomatica NICR 1030

Nivona CafeRomatica NICR 1040

Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Serwis i naprawa ekspresów Jura

Zastanawiasz się, gdzie naprawić ekspres do kawy Jura? Jesteś w dobry miejscu. Skorzystaj z naszych usług serwisowych i przekonaj się jak szybka i skuteczna może być naprawa pogwarancyjna ekspresu do kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Siemens

Skorzystaj z naszej oferty na pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy Siemens. Postaw na doświadczony serwis, który szybko i skutecznie usunie usterkę w Twoim ekspresie.

Serwis i naprawa ekspresów Krups

Oferujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne ekspresów Krups. U nas otrzymasz fachową pomoc i wsparcie techniczne, którego szukasz. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń, konkurencyjne ceny oraz gwarancję na zrealizowane naprawy pogwarancyjne.

Serwis i naprawa ekspresów DeLonghi

Szybka i skuteczna naprawa pogwarancyjna ekspresu DeLonghi, jest tym czego szukasz? W AMT Serwis otrzymasz profesjonalną pomoc w przypadku awarii ekspresu oraz bogaty pakiet usług serwisowych, który pomoże zadbać o bezawaryjną pracę Twojego urządzenia do parzenia kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Melitta

Szukasz serwisu, który pomoże Ci rozwiązać problem z ekspresem do kawy Melitta? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz fachową pomoc i pełne wsparcie serwisowe.

Serwis i naprawa ekspresów Nivona

Serwis NIVONA. Profesjonalna i szybka naprawa ekspresu Nivona. Bezpłatna wycena kosztów naprawy. Fachowe usługi czyszczenia i konserwacji ekspresów

Bezpłatna wycena
naprawy ekspresu

Nie masz pewności, że naprawa Twojego ekspresu do kawy będzie opłacalna? Chcesz poznać koszt naprawy ekspresu, zanim zdecydujesz się na serwis?

Zamów bezpłatną diagnozę ekspresu do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Kawa do biura
z dostawą

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie zawierać:

atrakcyjną ofertę cenową na zakup kawy i herbaty, bezpłatny dowóz na terenie Wrocławia i okolic, preferencyjne warunki serwisowania Twoich ekspresów do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Nasze pozostałe usługi serwisowe

Serwis ekspresów do kawy

Realizujemy naprawy pogwarancyjne ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Oferujemy pełne wsparcie serwisowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm, które chciałaby skorzystać z usług naprawczych i serwisowych ekspresów biurowych.

Naprawa małego sprzętu AGD

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe przywracające pełną funkcjonalnością drobnego sprzętu AGD, które uległo awarii. Realizujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne urządzeń małego AGD, z których na co dzień korzystamy w naszych domach.

Serwis ekspresów gastronomicznych

Oferujemy pełne wsparcie serwisowe dla branży gastronomicznej i eventowej w zakresie takich usług jak konserwacja, naprawa i serwis ekspresów grupowych, czyli profesjonalnych urządzeń do parzenia kawy. Nasze usługi profesjonalne kierujemy do branży HoReCa. Wśród naszych Klientów są firmy takie jak hotele, restauracje, kawiarnie czy biura.

Teraz naprawisz także:

Naprawa Lildomixa (Monsieur Cuisine)

Szukasz serwisu, który realizuje naprawy pogwarancyjne Monsieur Cuisine, czyli tak zwanego Lildlomixa? Jesteś w dobrym miejscu. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Naprawa płyt indukcyjnych

Profesjonalna serwis i napraw płyt indukcyjnych, to jedna z usług, które znajdziesz w AMT Serwis. Oferujemy serwis pogwarancyjny płyt takich marek jak Bosch, Samsung, Amica, Electrolux, Whirlpool i wielu innych.

Naprawa robotów kuchennych

Nie wiesz, jak naprawić robota kuchennego, a nie chcesz rozstać się ze swoim sprzętem, który do tej pory działał bez problemu? Zrobimy to za Ciebie.

Rozwiązania IT i Strony Internetowe iqx.pl