Komunikaty i kody błędów w ekspresach Jura. Sprawdź i rozwiąż problem z ekspresem.

Sprawdź co oznaczają poszczególne kody błędów i komunikaty w ekspresie Jura i dowiedz się, jak sobie z nimi poradzić. Z którymi problemami uporasz się samodzielnie, a które będą wymagać profesjonalnej naprawy serwisowej.


blog image

Ekspresy Jura, to produkty cieszące się dużym uznaniem wśród użytkowników. Wykorzystywane są zarówno w branży gastronomicznej, jak również przez miłośników kaw przyrządzanych w domach i biurach. Marka Jura znana jest przede wszystkim ze swojej jakości i niezawodności. Niestety nie oznacza to wcale, że awaria ekspresu Jura nigdy nas nie spotka. Jak w przypadku każdego urządzenia, również i Jura nie jest wolna od wad i problemów. Dobra informacja jest taka, że nie każdy komunikat błędu będzie wiązał się z koniecznością wizyty w serwisie. Sprawdź przygotowaną przez nas listę, która zawiera kody błędów Jura i dowiedz się jak poradzić sobie z awarią ekspresu.

Ekspres Jura błąd 1 oraz błąd 2

Zarówno kod błędu 1 w automatycznym ekspresie Jura, jak i kod błędu 2 świadczy o tym, że termoblok nie osiąga temperatury odpowiedniej do zaparzenia kawy. Może to oznaczać, że uszkodzony został czujnik temperatury, który monitoruje pracę termobloku. W pierwszej kolejności należy sprawdzić czujnik temperatury i styki pod kątem korozji. Jeżeli przyczyną usterki jest czujnik temperatury, najlepszym wyjściem będzie wymiana tego elementu na nowy.

Inna, możliwa przyczyna pojawiania się błędu 1 lub 2 w ekspresie Jura to uszkodzenie termobloku. Do sytuacji takiej może przyczynić się osad z kamienia, który wytrąca się z wody w czasie użytkowania sprzętu. Kamień, który osadza się również na termobloku, może doprowadzić do jego zatkania, w efekcie czego termoblok nie będzie osiągał wymaganej temperatury. W tym przypadku konieczna będzie wymiana termobloku na nowy.

W sytuacji, kiedy termoblok działa poprawnie i osiąga potrzebną temperaturę, a mimo to pojawia się kod błędu 1 lub 2 może to oznaczać uszkodzenie płyty (modułu). Niestety naprawa tej usterki w ekspresie Jura wiąże się ze znaczymy kosztem.

Ekspres Jura błąd 3

Kod błędu 3 w ekspresie Jura oznacza, problem z osiągnięciem temperatury niezbędnej do wytworzenia pary (problem z termoblokiem parowym). Namierzenie przyczyny usterki ekspresu zaczynamy podobnie jak w przypadku opisanym powyżej. Czyli w pierwszej kolejności należy sprawdzić czujnik temperatury generatora pary. Jeśli zauważymy uszkodzenia, czujnik ten należy wymienić na nowy.

Usterce mógł ulec również sam termoblok parowy, na przykład w efekcie osadzającego się kamienia. Naprawa tego elementu polega na jego wymianie na nowy.

Jeżeli wykluczyliśmy uszkodzenie czujnika temperatury generatora pary oraz termobloku parowego, a błąd 3 w ekspresie Jura nie został wyeliminowany, może to świadczyć o tym, że mamy do czynienia z usterką modułu elektroniki (płyty).

Ekspres Jura błąd 4

Jeżeli ekspres Jura zwraca błąd 4, oznacza to, że układ wytwarzania pary przekroczył maksymalną temperaturę. Winny za ten stan rzeczy może być czujnik temperatury generatora pary lub przepalony bezpiecznik, który powinien nie dopuszczać do przegrzania. Pierwszym krokiem do zdiagnozowania problemu, w przypadku pojawiania się błędu 4 w ekspresie Jura, będzie wzrokowe sprawdzenie czy nie nastąpiło uszkodzenie kabla czujnika termicznego lub czy jego styki nie są skorodowane. Również wzrokowo sprawdzamy bezpiecznik. Jeśli elementy te są uszkodzone należy wymienić je na nowe.

Jeżeli problem nie dotyczy ani czujnika, ani bezpiecznika, kolejnym elementem, który może odpowiadać za pojawienie się błędu 4, może być sam termoblok pary. Jego uszkodzenie jest często efektem nagromadzonego osadu z kamienia. W tej sytuacji niezbędna będzie wymiana tego elementu na nowy.

Błąd 4 w ekspresie Jura może również pojawić się w przypadku uszkodzenia modułu elektroniki, co wiąże się koniecznością zakupu nowej płyty (w tej sytuacji warto skonsultować się z serwisem naprawczym i rozważyć, czy podjęcie takiej naprawy będzie opłacalne).

Ekspres Jura błąd 5

Błąd 5 w ekspresie Jura jest sygnałem, że termoblok nie nagrzewa się prawidłowo. Najczęstszą przyczyną tej usterki jest znaczna korozja lub osad znajdujący się na termobloku, który powinien zostać wymieniony na nowy. Jednocześnie, podobnie jak w przypadkach opisanych wcześniej, warto również sprawdzić czujnik oraz bezpiecznik.

Jeśli masz pewność, że termoblok, czujnik oraz bezpiecznik działa prawidłowo, a błąd 5 pojawia się nadal, można podejrzewać, że problem leży po stronie płyty (moduł sterujący). Jedyny sposobem na wyeliminowanie tego błędu w ekspresie, jest wymiana płyty na sprawną (co może wiązać się z dużym wydatkiem).

Ekspres Jura błąd 6

Kod błędu 6 w ekspresie Jura informuje, że nastąpiło uszkodzenie zaworu ceramicznego. Usterka ta najczęściej pojawia się w mocno eksploatowanych ekspresach do kawy lub urządzeniach, które nie są systematycznie odkamienianie. Rozwiązaniem problem z kodem błędu 6 będzie wymiana zaworu na nowy.

Ekspres Jura błąd 7

Jeżeli w ekspresie Jura pojawia się błąd 7, należy rozważyć przynajmniej 2 możliwe usterki. Pierwszą z nich jest uszkodzenie zaworu ceramicznego, który nie może uzyskać prawidłowej pozycji. Druga najczęstsza przyczyna pojawiania się błędu 7 to awaria enkondera. W obu przypadkach rozwiązaniem jest wymiana tych elementów na nowe.

Ekspres Jura błąd 8 oraz błąd 17

Pojawienie się błędu 8 lub błędu 17 należy wiązać z nieprawidłową pracą zespołu zaparzacza. Informują one, że blok zaparzacza ma problem z właściwym pozycjonowaniem. Może do tego dojść w efekcie zabrudzenia zaparzacza np. przez resztki kawy. Wówczas należy wykonać dokładne czyszczenie zaparzacza. Inne, możliwe przyczyny pojawienia się błędy 8 lub błędu 17 w ekspresach Jura to m.in. uszkodzone uszczelki tłoka czy uszkodzony napęd zespołu zaparzacza.

Ekspres Jura błąd 22

Błąd 22 w ekspresie Jura oznacza, że urządzenie ma problem z rozpoznaniem filtra wody Claris. Problem ten może pojawić się, jeśli zastosowany został filtr inny, niż wkład filtrujący Jura Claris (filtr OEM) lub sam wkład jest uszkodzony.

Powodem pojawianie się błędu 22 w ekspresie Jura może być również sam czujnik RFID, który odpowiada za rozpoznanie filtra Claris. Najczęściej do takiego uszkodzenia dochodzi przez przypadkowe zalanie czujnika wodą.

Komunikat Jura: Napełnianie systemu (Fill system)

Oprócz kodów, ekspres Jura może wyświetlać też różnego rodzaju komunikaty informujące o nieprawidłowej pracy urządzenia. Jednym z nich jest komunikat „Napełnianie systemu”. Pojawianie się tej informacji oznacza problem z obiegiem wody w ekspresie Jura. Jego przyczyny mogą być bardzo różne, od nieszczelności systemy cyrkulacji wody, powstałej na skutek uszkodzenia wężyków lub o-ringu przez zakamienioną pompę wody po uszkodzony przepływomierz.

Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Serwis i naprawa ekspresów Jura

Zastanawiasz się, gdzie naprawić ekspres do kawy Jura? Jesteś w dobry miejscu. Skorzystaj z naszych usług serwisowych i przekonaj się jak szybka i skuteczna może być naprawa pogwarancyjna ekspresu do kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Siemens

Skorzystaj z naszej oferty na pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy Siemens. Postaw na doświadczony serwis, który szybko i skutecznie usunie usterkę w Twoim ekspresie.

Serwis i naprawa ekspresów Krups

Oferujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne ekspresów Krups. U nas otrzymasz fachową pomoc i wsparcie techniczne, którego szukasz. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń, konkurencyjne ceny oraz gwarancję na zrealizowane naprawy pogwarancyjne.

Serwis i naprawa ekspresów DeLonghi

Szybka i skuteczna naprawa pogwarancyjna ekspresu DeLonghi, jest tym czego szukasz? W AMT Serwis otrzymasz profesjonalną pomoc w przypadku awarii ekspresu oraz bogaty pakiet usług serwisowych, który pomoże zadbać o bezawaryjną pracę Twojego urządzenia do parzenia kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Melitta

Szukasz serwisu, który pomoże Ci rozwiązać problem z ekspresem do kawy Melitta? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz fachową pomoc i pełne wsparcie serwisowe.

Serwis i naprawa ekspresów Nivona

Serwis NIVONA. Profesjonalna i szybka naprawa ekspresu Nivona. Bezpłatna wycena kosztów naprawy. Fachowe usługi czyszczenia i konserwacji ekspresów

Bezpłatna wycena
naprawy ekspresu

Nie masz pewności, że naprawa Twojego ekspresu do kawy będzie opłacalna? Chcesz poznać koszt naprawy ekspresu, zanim zdecydujesz się na serwis?

Zamów bezpłatną diagnozę ekspresu do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Kawa do biura
z dostawą

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie zawierać:

atrakcyjną ofertę cenową na zakup kawy i herbaty, bezpłatny dowóz na terenie Wrocławia i okolic, preferencyjne warunki serwisowania Twoich ekspresów do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Nasze pozostałe usługi serwisowe

Serwis ekspresów do kawy

Realizujemy naprawy pogwarancyjne ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Oferujemy pełne wsparcie serwisowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm, które chciałaby skorzystać z usług naprawczych i serwisowych ekspresów biurowych.

Naprawa małego sprzętu AGD

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe przywracające pełną funkcjonalnością drobnego sprzętu AGD, które uległo awarii. Realizujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne urządzeń małego AGD, z których na co dzień korzystamy w naszych domach.

Serwis ekspresów gastronomicznych

Oferujemy pełne wsparcie serwisowe dla branży gastronomicznej i eventowej w zakresie takich usług jak konserwacja, naprawa i serwis ekspresów grupowych, czyli profesjonalnych urządzeń do parzenia kawy. Nasze usługi profesjonalne kierujemy do branży HoReCa. Wśród naszych Klientów są firmy takie jak hotele, restauracje, kawiarnie czy biura.

Teraz naprawisz także:

Naprawa Lildomixa (Monsieur Cuisine)

Szukasz serwisu, który realizuje naprawy pogwarancyjne Monsieur Cuisine, czyli tak zwanego Lildlomixa? Jesteś w dobrym miejscu. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Naprawa płyt indukcyjnych

Profesjonalna serwis i napraw płyt indukcyjnych, to jedna z usług, które znajdziesz w AMT Serwis. Oferujemy serwis pogwarancyjny płyt takich marek jak Bosch, Samsung, Amica, Electrolux, Whirlpool i wielu innych.

Naprawa robotów kuchennych

Nie wiesz, jak naprawić robota kuchennego, a nie chcesz rozstać się ze swoim sprzętem, który do tej pory działał bez problemu? Zrobimy to za Ciebie.

Rozwiązania IT i Strony Internetowe iqx.pl