Dlaczego ekspres robi zimną kawę?

Twój automatyczny ekspres robi letnią kawę? Sprawdź, jak uratować poranek i wyeliminować problem z zimną kawą z ekspresu.


blog image

Chcesz tradycyjnie zacząć dzień od gorącej aromatycznej kawy, a tu nagle okazje się, że ekspres nie nagrzewa się prawidłowo, a zrobiona w nim kawa jest co najwyżej letnia? Jest to jasny sygnał, że ekspres nie działa jak należy. Czy od razu musisz zamawiać serwis ekspresu? Niekoniecznie. Zobacz co może być przyczyną usterki i sprawdź, czy dasz radę samodzielnie uporać się z naprawą.

Ekspres nie nagrzewa się przez osad z kamienia

Osad z kamienia jest jedną z częstszych przyczyn wielu awarii w ekspresach do kawy. Kamień nagromadzony na różnych elementach urządzenia takich jak grzałka, wężyki czy czujnik może powodować ich nieprawidłowe działanie. W efekcie kawa, która trafia do filiżanki jest zimna, a jej smak pozostawia wiele do życzenia. Dlatego na początek dobrym pomysłem będzie przeprowadzenie procedury odkamieniania ekspresu. A na przyszłość warto pamiętać, aby czynność tą powtarzać regularnie.

Uszkodzony termoblok lub bojler w ekspresie do kawy

Za podgrzanie wody w ekspresie do kawy odpowiada termoblok (ogrzewacz przepływowy) lub bojler. Jeśli ekspres podaje zimną kawę, to niezależnie od tego, które rozwiązanie jest zastosowane w Twoim urządzeniu, przyczyny usterki można szukać również w tym miejscu. Najczęściej dochodzi tu do zapchania się wężyków doprowadzających wodę. Porządne okamienianie i czyszczenie ekspresu powinno udrożnić przepływ i przywrócić sprawność. Sprawa jest bardziej skomplikowana, jeśli mamy do czynienia z nieszczelnością. W takiej sytuacji konieczna będzie wymiana bojlera na nowy.

Spalona grzałka w ekspresie do kawy

Jest to dość oczywista sprawa, że spalona grzałka w ekspresie do kawy nie podgrzeje nam wody, której potrzebujemy do przygotowania napoju, czy do spienienia mleka. Spalona grzałka już na pierwszy rzut oka będzie wyglądać inaczej niż powinna. Zauważysz na niej zapewne uszkodzenia w postaci przypaleń czy nadmiernego osadu. Jeśli chcesz dokładnie sprawdzić stan grzałki zrób to za pomocą miernika (multimetru).

Awaria elektroniki w automatycznym ekspresie do kawy

Za kontrolę pracy automatycznego ekspresu, czyli przede wszystkim za produkcję kawy odpowiada moduł sterujący. Niestety bywa, że dochodzi do jego uszkodzenia. Objawy uszkodzenia elektroniki mogą być bardzo różne, a problem z nagrzewaniem się ekspresu jest jednym z nich. Może się okazać, że jedynym rozwiązaniem będzie wymiana modułu na nowy, co wiąże się ze sporym kosztem. Dlatego w tej sytuacji najlepiej będzie, jeśli zdasz się na profesjonalny serwis, który wykluczy lub potwierdzi uszkodzenie elektroniki, a następnie zaproponuje odpowiednie rozwiązanie problemu.

Jeśli szukasz fachowej pomocy w zakresie serwisu i naprawy ekspresów zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami.

Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Serwis i naprawa ekspresów Jura

Zastanawiasz się, gdzie naprawić ekspres do kawy Jura? Jesteś w dobry miejscu. Skorzystaj z naszych usług serwisowych i przekonaj się jak szybka i skuteczna może być naprawa pogwarancyjna ekspresu do kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Siemens

Skorzystaj z naszej oferty na pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy Siemens. Postaw na doświadczony serwis, który szybko i skutecznie usunie usterkę w Twoim ekspresie.

Serwis i naprawa ekspresów Krups

Oferujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne ekspresów Krups. U nas otrzymasz fachową pomoc i wsparcie techniczne, którego szukasz. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń, konkurencyjne ceny oraz gwarancję na zrealizowane naprawy pogwarancyjne.

Serwis i naprawa ekspresów DeLonghi

Szybka i skuteczna naprawa pogwarancyjna ekspresu DeLonghi, jest tym czego szukasz? W AMT Serwis otrzymasz profesjonalną pomoc w przypadku awarii ekspresu oraz bogaty pakiet usług serwisowych, który pomoże zadbać o bezawaryjną pracę Twojego urządzenia do parzenia kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Melitta

Szukasz serwisu, który pomoże Ci rozwiązać problem z ekspresem do kawy Melitta? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz fachową pomoc i pełne wsparcie serwisowe.

Serwis i naprawa ekspresów Nivona

Serwis NIVONA. Profesjonalna i szybka naprawa ekspresu Nivona. Bezpłatna wycena kosztów naprawy. Fachowe usługi czyszczenia i konserwacji ekspresów

Bezpłatna wycena
naprawy ekspresu

Nie masz pewności, że naprawa Twojego ekspresu do kawy będzie opłacalna? Chcesz poznać koszt naprawy ekspresu, zanim zdecydujesz się na serwis?

Zamów bezpłatną diagnozę ekspresu do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Kawa do biura
z dostawą

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie zawierać:

atrakcyjną ofertę cenową na zakup kawy i herbaty, bezpłatny dowóz na terenie Wrocławia i okolic, preferencyjne warunki serwisowania Twoich ekspresów do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Nasze pozostałe usługi serwisowe

Serwis ekspresów do kawy

Realizujemy naprawy pogwarancyjne ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Oferujemy pełne wsparcie serwisowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm, które chciałaby skorzystać z usług naprawczych i serwisowych ekspresów biurowych.

Naprawa małego sprzętu AGD

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe przywracające pełną funkcjonalnością drobnego sprzętu AGD, które uległo awarii. Realizujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne urządzeń małego AGD, z których na co dzień korzystamy w naszych domach.

Serwis ekspresów gastronomicznych

Oferujemy pełne wsparcie serwisowe dla branży gastronomicznej i eventowej w zakresie takich usług jak konserwacja, naprawa i serwis ekspresów grupowych, czyli profesjonalnych urządzeń do parzenia kawy. Nasze usługi profesjonalne kierujemy do branży HoReCa. Wśród naszych Klientów są firmy takie jak hotele, restauracje, kawiarnie czy biura.

Teraz naprawisz także:

Naprawa Lildomixa (Monsieur Cuisine)

Szukasz serwisu, który realizuje naprawy pogwarancyjne Monsieur Cuisine, czyli tak zwanego Lildlomixa? Jesteś w dobrym miejscu. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Naprawa płyt indukcyjnych

Profesjonalna serwis i napraw płyt indukcyjnych, to jedna z usług, które znajdziesz w AMT Serwis. Oferujemy serwis pogwarancyjny płyt takich marek jak Bosch, Samsung, Amica, Electrolux, Whirlpool i wielu innych.

Naprawa robotów kuchennych

Nie wiesz, jak naprawić robota kuchennego, a nie chcesz rozstać się ze swoim sprzętem, który do tej pory działał bez problemu? Zrobimy to za Ciebie.

Rozwiązania IT i Strony Internetowe iqx.pl