Napraw uszkodzony zaparzacz w ekspresie

Blok zaparzający, to jeden z kluczowych elementów każdego ekspresu ciśnieniowego. Dlatego aby cieszyć się smaczną i aromatyczną kawą, warto zadbać o kondycję i stan techniczny zaparzacza.


blog image

Jak działa zaparzacz w ekspresie do kawy

Można powiedzieć, że zaparzacz w automatycznym ekspresie do kawy stanowi serce całego układu. To w nim dochodzi do kontaktu zmielonych ziaren kawy z wodą, w efekcie czego powstaje nasz ulubiony napar. Cały proces może wydawać się dość prosty, jednak nic bardziej mylnego. Na początek, zanim jeszcze gorąca woda zetknie się z powierzchnią kawy, zmielone ziarna musza zostać odpowiednio sprasowane. Dopiero wtedy następuje pompowanie wody o odpowiednim ciśnieniu i temperaturze. Co ważne woda musi zostać rozprowadzona równomiernie po powierzchni kawy, tak aby w procesie parzenia wydobyć jak najlepszy smak i aromat ziaren. Fusy kawowe zatrzymywane są przez filtry zaparzacza i odprowadzone do specjalnego pojemnika, a do naszej filiżanki trafia pyszna i aromatyczna kawa. A za cały ten proces (opisany tu w dużym uproszczeniu) odpowiada blok zaparzający, czyli tak zwany zaparzacz.

Jak zadbać o blok zaparzający w ekspresie

Zaparzacz nie jest elementem niezniszczalnym i wiecznym. Jednak odpowiednia pielęgnacja i konserwacja bloku zaparzającego pomogą uniknąć poważnych usterek. To co może i powinien robić każdy użytkownik automatycznego ekspresu do kawy, to regularne mycie bloku zaparzacza. Jak poprawnie wykonać tę czynność dowiesz się z instrukcji obsługi ekspresu do kawy. Możesz również kierować się wskazówkami jakie zamieściliśmy na naszej stronie:

Czyszczenie automatycznego ekspresu do kawy, o czym trzeba pamiętać?

Profesjonalna regeneracja zaparzacza

Nie tylko brak systematycznego mycia zaparzacz może doprowadzić do jego uszkodzenia. Awaria jednostki zaparzającej to często efekt naturalnego zużycia niektórych elementów. Typowe problemy z zaparzaczem, z którymi spotykamy się najczęściej to przeciekające uszczelki i wężyki czy zacięta dźwignia zaparzacza. Co w takiej sytuacji można poradzić? Blok zaparzacz to część wymienna. Niestety zakup nowego zaparzacza do ekspresu wiąże się ze sporym wydatkiem. Dlatego zanim podejmiesz taką decyzję warto w pierwszej kolejności sprawdzić czy to, aby na pewno zaparzacz jest przyczyną awarii ekspresu. W naszym serwisie możesz wykonać bezpłatną i niezobowiązująca diagnozę usterki. Jeśli potwierdzi się przypuszczenie, że przyczyną awarii jest blok zaparzacza, warto rozważyć skorzystanie z usługi jaką jest regeneracja zaparzacza. Profesjonalnie przeprowadzona naprawa jednostki zaparzającej może przywrócić jej życie, a Tobie pozwoli zaoszczędzić sporą sumę. Na czym polega taka usługa? Przede wszystkim na dokładnym oczyszczeniu, wymianie uszczelek i wężyków zaparzacza, nasmarowaniu elementów ruchomych oraz wykonaniu testu poprawnego działania. Czy taką usługę zamówisz AMT Serwis? Oczywiście, że tak!

Jak rozpoznać uszkodzenie zaparzacza w ekspresie

Po czym można poznać, że zaparzacz w ekspresie nie działa prawidłowo? Oto kilka typowych objawów uszkodzenia jednostki zaparzającej:

  • Resztki zmielonej kawy w filiżance, mówiąc wprost fusy w kawie. Jeśli masz do czynienia z taką sytuacją, możesz podejrzewać, że zaparzacz w ekspresie nie pracuje prawidłowo.
  • Zbieranie się wody pod ekspresem, co może świadczyć o nieszczelności powstałej w zaparzaczu.
  • Mała ilość kawy podawana przez ekspres również może oznaczać, że w bloku zaparzacz dochodzi do przecieku, w efekcie czego do filiżanki nie trafia odpowiednia ilość kawy.
  • Dziwne odgłosy, czyli trzaski, zgrzyty czy piszczenie wydobywające się z ekspresu w trakcie przyrządzania kawy.
  • Zablokowanie zespołu zaparzacza.

Jeśli, któryś z powyższych objawów dotyczy pracy Twojego ekspresu warto skontaktować się z serwisem, który potwierdzi przyczynę problemu. W takich przypadkach nie warto czekać, ponieważ dalsze korzystanie z urządzenia może doprowadzić do większej awarii, co może wiązać się z większymi kosztami naprawy.

Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Serwis i naprawa ekspresów Jura

Zastanawiasz się, gdzie naprawić ekspres do kawy Jura? Jesteś w dobry miejscu. Skorzystaj z naszych usług serwisowych i przekonaj się jak szybka i skuteczna może być naprawa pogwarancyjna ekspresu do kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Siemens

Skorzystaj z naszej oferty na pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy Siemens. Postaw na doświadczony serwis, który szybko i skutecznie usunie usterkę w Twoim ekspresie.

Serwis i naprawa ekspresów Krups

Oferujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne ekspresów Krups. U nas otrzymasz fachową pomoc i wsparcie techniczne, którego szukasz. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń, konkurencyjne ceny oraz gwarancję na zrealizowane naprawy pogwarancyjne.

Serwis i naprawa ekspresów DeLonghi

Szybka i skuteczna naprawa pogwarancyjna ekspresu DeLonghi, jest tym czego szukasz? W AMT Serwis otrzymasz profesjonalną pomoc w przypadku awarii ekspresu oraz bogaty pakiet usług serwisowych, który pomoże zadbać o bezawaryjną pracę Twojego urządzenia do parzenia kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Melitta

Szukasz serwisu, który pomoże Ci rozwiązać problem z ekspresem do kawy Melitta? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz fachową pomoc i pełne wsparcie serwisowe.

Serwis i naprawa ekspresów Nivona

Serwis NIVONA. Profesjonalna i szybka naprawa ekspresu Nivona. Bezpłatna wycena kosztów naprawy. Fachowe usługi czyszczenia i konserwacji ekspresów

Bezpłatna wycena
naprawy ekspresu

Nie masz pewności, że naprawa Twojego ekspresu do kawy będzie opłacalna? Chcesz poznać koszt naprawy ekspresu, zanim zdecydujesz się na serwis?

Zamów bezpłatną diagnozę ekspresu do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Kawa do biura
z dostawą

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie zawierać:

atrakcyjną ofertę cenową na zakup kawy i herbaty, bezpłatny dowóz na terenie Wrocławia i okolic, preferencyjne warunki serwisowania Twoich ekspresów do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Nasze pozostałe usługi serwisowe

Serwis ekspresów do kawy

Realizujemy naprawy pogwarancyjne ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Oferujemy pełne wsparcie serwisowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm, które chciałaby skorzystać z usług naprawczych i serwisowych ekspresów biurowych.

Naprawa małego sprzętu AGD

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe przywracające pełną funkcjonalnością drobnego sprzętu AGD, które uległo awarii. Realizujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne urządzeń małego AGD, z których na co dzień korzystamy w naszych domach.

Serwis ekspresów gastronomicznych

Oferujemy pełne wsparcie serwisowe dla branży gastronomicznej i eventowej w zakresie takich usług jak konserwacja, naprawa i serwis ekspresów grupowych, czyli profesjonalnych urządzeń do parzenia kawy. Nasze usługi profesjonalne kierujemy do branży HoReCa. Wśród naszych Klientów są firmy takie jak hotele, restauracje, kawiarnie czy biura.

Teraz naprawisz także:

Naprawa Lildomixa (Monsieur Cuisine)

Szukasz serwisu, który realizuje naprawy pogwarancyjne Monsieur Cuisine, czyli tak zwanego Lildlomixa? Jesteś w dobrym miejscu. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Naprawa płyt indukcyjnych

Profesjonalna serwis i napraw płyt indukcyjnych, to jedna z usług, które znajdziesz w AMT Serwis. Oferujemy serwis pogwarancyjny płyt takich marek jak Bosch, Samsung, Amica, Electrolux, Whirlpool i wielu innych.

Naprawa robotów kuchennych

Nie wiesz, jak naprawić robota kuchennego, a nie chcesz rozstać się ze swoim sprzętem, który do tej pory działał bez problemu? Zrobimy to za Ciebie.

Rozwiązania IT i Strony Internetowe iqx.pl