Kwaśna kawa z ekspresu - popraw jej smak

Kawa z automatycznego ekspresu zaczęła smakować zbyt kwaśno? Istnieją sposoby na poprawienie smaku i cieszenie się doskonałym napojem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w osiągnięciu idealnego smaku kawy.


blog image

Kwaśność, a kwasowość kawy - to nie to samo

Kwasowość kawy odnosi się do smaku kawy, który jest zwykle opisywany jako orzeźwiający, żywy, owocowy. Jest to pozytywna cecha, która dodaje kawie smaku i świadczy o wysokiej jakości ziaren. Czym innym jest kwaśność kawy. Kawa kwaśna ma cierpki, nieprzyjemny smak, z którym nie chcemy się spotkać pijąc poranną filiżankę kawy. Poznaj sposoby na pozbycie się kwaśnego smaku kawy i sprawdź, jak poprawić smak ulubionego napoju.

Kwaśny smak kawy - wyczyść ekspres

Z początku ekspres parzył pyszną i aromatyczna kawę, ale z upływem czasu jej smak znaczeni się pogorszył? Może tak się zdarzyć. Szczególnie jeśli urządzenie nie było regularnie czyszczone. Wysoka temperatura i wilgoć, z którymi mamy do czynienia w przypadku pracy ekspresu, to niestety doskonałe warunki do rozwoju pleśni. Kwaśny smak kawy może świadczyć o tym, że problem ten pojawił się również w Twoim ekspresie. W takiej sytuacji niezbędne będzie porządne i dokładne wyczyszczenie urządzenia. Możesz zrobić to samodzielnie, najlepiej przy użyciu dedykowanych środków i akcesoriów do czyszczenia i pielęgnacji ekspresów. Pamiętaj, aby dokładnie wypłukać ekspres po czyszczeniu, aby uniknąć pozostawienia resztek środka czyszczącego. Innym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania usługi czyszczenia i konserwacji w profesjonalnym serwisie.

Jeśli jesteś zainteresowany profesjonalnym czyszczeniem ekspresu zachęcamy do kontaktu z naszym punktem napraw.

Kwaśna kawa - sprawdź ustawienia młynka

Jeśli w Twoim odczuciu kawa z ekspresu jest kwaśna, warto sprawdzić ustawienia młynka. Wbrew pozorom stopień mielenia ziaren kawy może bardzo znacząco wpływać na finalny smak naparu. Kwaśna kawa może świadczyć o tym, że kawa jest mielona zbyt grubo i w trakcie procesu przygotowania napoju woda przepływa zbyt przez kawę i ta jest niedoparzona. W tej sytuacji rozwiązanie problemu jest dość proste. Wystarczy, że zmienisz ustawienia młynka w ekspresie do kawy, a dokładniej mówiąc ustawisz mielenie na drobniejsze.

Kwaśna kawa - zbyt niska temperatura wody

Zaparzenie kawy w wodzie o odpowiedniej temperaturze to jeden z kluczowych elementów, które wpływają na smak i jakość kawy. Kwaśny smak kawy może świadczyć o tym, że kawa w Twoim ekspresie jest parzona w zbyt niskiej temperaturze. Jeżeli posiadasz urządzenie, w którym możliwa jest regulacja parametru, ustaw wyższą temperaturę parzenia kawy w ekspresie.

Zbyt niska temperatura parzenia kawy może być wynikiem nie tylko złych ustawień, ale świadczyć o usterce ekspresu. W takiej sytuacji najlepiej zdać się na serwis, który pomoże ustalić przyczynę awarii.

Jeśli chcesz wykonać bezpłatną wycenę kosztów naprawy zapraszamy do AMT Serwis

Kwaśna kawa - wybierz odpowiednie ziarna kawy

Jeśli masz pewność, że ekspres jest czysty, temperatura wody i grubość mielenia ziaren są odpowiednie, to problem z kwaśnym smakiem kawy może leżeć w jakości samych ziaren kawy lub w sposobie ich przechowywania. Co możemy w tej kwestii doradzić? Kupuj tylko świeże ziarna kawy i przechowuj je w szczelnie zamkniętym pojemniku, aby zachować ich świeżość. Unikaj kupowania kawy w dużych ilościach, ponieważ staje się ona mniej świeża i traci na smaku.


Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Serwis i naprawa ekspresów Jura

Zastanawiasz się, gdzie naprawić ekspres do kawy Jura? Jesteś w dobry miejscu. Skorzystaj z naszych usług serwisowych i przekonaj się jak szybka i skuteczna może być naprawa pogwarancyjna ekspresu do kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Siemens

Skorzystaj z naszej oferty na pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy Siemens. Postaw na doświadczony serwis, który szybko i skutecznie usunie usterkę w Twoim ekspresie.

Serwis i naprawa ekspresów Krups

Oferujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne ekspresów Krups. U nas otrzymasz fachową pomoc i wsparcie techniczne, którego szukasz. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń, konkurencyjne ceny oraz gwarancję na zrealizowane naprawy pogwarancyjne.

Serwis i naprawa ekspresów DeLonghi

Szybka i skuteczna naprawa pogwarancyjna ekspresu DeLonghi, jest tym czego szukasz? W AMT Serwis otrzymasz profesjonalną pomoc w przypadku awarii ekspresu oraz bogaty pakiet usług serwisowych, który pomoże zadbać o bezawaryjną pracę Twojego urządzenia do parzenia kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Melitta

Szukasz serwisu, który pomoże Ci rozwiązać problem z ekspresem do kawy Melitta? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz fachową pomoc i pełne wsparcie serwisowe.

Serwis i naprawa ekspresów Nivona

Serwis NIVONA. Profesjonalna i szybka naprawa ekspresu Nivona. Bezpłatna wycena kosztów naprawy. Fachowe usługi czyszczenia i konserwacji ekspresów

Bezpłatna wycena
naprawy ekspresu

Nie masz pewności, że naprawa Twojego ekspresu do kawy będzie opłacalna? Chcesz poznać koszt naprawy ekspresu, zanim zdecydujesz się na serwis?

Zamów bezpłatną diagnozę ekspresu do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Kawa do biura
z dostawą

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie zawierać:

atrakcyjną ofertę cenową na zakup kawy i herbaty, bezpłatny dowóz na terenie Wrocławia i okolic, preferencyjne warunki serwisowania Twoich ekspresów do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Nasze pozostałe usługi serwisowe

Serwis ekspresów do kawy

Realizujemy naprawy pogwarancyjne ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Oferujemy pełne wsparcie serwisowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm, które chciałaby skorzystać z usług naprawczych i serwisowych ekspresów biurowych.

Naprawa małego sprzętu AGD

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe przywracające pełną funkcjonalnością drobnego sprzętu AGD, które uległo awarii. Realizujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne urządzeń małego AGD, z których na co dzień korzystamy w naszych domach.

Serwis ekspresów gastronomicznych

Oferujemy pełne wsparcie serwisowe dla branży gastronomicznej i eventowej w zakresie takich usług jak konserwacja, naprawa i serwis ekspresów grupowych, czyli profesjonalnych urządzeń do parzenia kawy. Nasze usługi profesjonalne kierujemy do branży HoReCa. Wśród naszych Klientów są firmy takie jak hotele, restauracje, kawiarnie czy biura.

Teraz naprawisz także:

Naprawa Lildomixa (Monsieur Cuisine)

Szukasz serwisu, który realizuje naprawy pogwarancyjne Monsieur Cuisine, czyli tak zwanego Lildlomixa? Jesteś w dobrym miejscu. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Naprawa płyt indukcyjnych

Profesjonalna serwis i napraw płyt indukcyjnych, to jedna z usług, które znajdziesz w AMT Serwis. Oferujemy serwis pogwarancyjny płyt takich marek jak Bosch, Samsung, Amica, Electrolux, Whirlpool i wielu innych.

Naprawa robotów kuchennych

Nie wiesz, jak naprawić robota kuchennego, a nie chcesz rozstać się ze swoim sprzętem, który do tej pory działał bez problemu? Zrobimy to za Ciebie.

Rozwiązania IT i Strony Internetowe iqx.pl