Najlepsza kawa do ekspresu ciśnieniowego - odkryj wyjątkowe aromaty!

Ekspres ciśnieniowy w biurze czy w domu, to prowadziła przyjemność dla każdego miłośnika kawy. Ale aby w pełni cieszyć się doskonałym smakiem i aromatem ulubionego naparu, potrzebujesz jeszcze odpowiednio dobranej kawy. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Jaka kawa do ekspresu ciśnieniowego będzie najlepsza.


blog image

Jaka kawa do ekspresu ciśnieniowego?

Jeśli posiadasz ekspres ciśnieniowy, to wiele wskazuje na to, że cenisz sobie dobry smak i aromat, jaki może dostarczyć filiżanka kawy. Z pewnością masz też świadomość, że zawsze warto stawiać na kawę w ziarnach. A jeżeli szukasz argumentów, które przekonają Cię, że ziarna kawy do ekspresu będą lepszym rozwiązaniem, niż wersja mielona oto kilka z nich.

Kawa w ziarnach, którą zmielimy bezpośrednio przed zaparzeniem, ma zdecydowanie bogatszy smak i aromat. Wynika to z faktu, że kawa w postaci ziarna dłużej zachowuje świeżość i jest bardziej odporna na wietrzenie, niż kawa w formie sypkiej. I chociaż wiele z dostępnych na rynku kaw mielonych, pakowana jest próżniowo (właśnie po to, aby zahamować proces wietrzenia), to nadal skorupka ziarna pozwala najlepiej zachować jej świeżość i aromat.

Kawa w ziarnach to również kontrola poziomu jej zmielenia. Tego przywileju nie masz w przypadku kaw mielonych fabrycznie. Przynajmniej z dwóch powodów jest to argument ważny dla każdego miłośnika kawy i właściciela ekspresu automatycznego. Po pierwsze, nieodpowiedni poziom zmielenia ziaren może wpływać negatywnie nie tylko na doznania smakowe, ale i na pracę ekspresu do kawy. Zbyt drobno zmielona kawa może przyczynić się do zatkania filtra. Z kolei za mały poziom zmielenia wpływa na ograniczenie mocy i aromatu naparu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie kawa w ziarnach, która pozwala na kontrolę poziomu mielenia i dopasowania go do własnych preferencji. Oczywiście zawsze możesz zdać się na ustawienia proponowane przez producenta ekspresu. Automatyczny młynek do kawy, w który wyposażona jest większość ekspresów, może sam dobrać stopnień mielenia.

Jakie ziarna kawy do ekspresu

Jedni powiedzą tylko Arabika, drudzy Arabika z Robustą i podadzą w jakich proporcjach. A my powiemy, że najlepsze ziarna to te, z których kawa smakuje Tobie najbardziej. Prawdą jest, że ziarna Arabiki są często preferowane ze względu na delikatniejszy smak i wyższą jakość. Kawa tych ziaren jest delikatna i aksamitna. Z kolei smak Robusty można opisać jako mocniejszy i głębszy, z wyższą zawartością kofeiny. Warto też pokusić się o spróbowanie kaw blend, czyli mieszanki dwóch (lub więcej) rodzajów kaw, które odpowiednio skomponowane mogą dostarczyć interesującą mieszankę smakową.

Dobry smak kawy kryje się również w stopniu palenia ziaren. Dlatego wybierając kawę do ekspresu ciśnieniowego, warto zwrócić uwagę również na ten parametr. Bezpieczne będzie unikanie ciemno palonych ziaren, ponieważ te mogą prowadzić do nadmiernie gorzkiego smaku. Często rekomendowanym jest średni stopnień palenia ziaren, który to pozwala uzyskać zrównoważony smak i aromat.

Kawa smakowa z ekspresu ciśnieniowego

Jeżeli tradycyjny smak kawy nie trafia w Twój gust, ale chętnie sięgasz po słodkie kawy smakowe to zanim kupisz aromatyzowane ziarna kawy, warto abyś wiedział, że nie jest to najlepszy rodzaj kawy do ekspresu. Generalnie, naszym zdaniem, aromatyzowane ziarna kawy w ogóle nie są dobrym wyborem ani dla Ciebie, ani dla urządzania, za pomocą którego będziesz je przyrządzać. W szczególności mamy tu na myśli młynek do kawy, który musi takie ziarna zmielić. W czym problem? Kawa aromatyzowana to nic innego, jak wypalone (często zbyt mocno) ziarna kawy nasączone sztucznymi olejkami. Niestety olejki te doskonale oblepiają żarna młynków oraz inne ich elementy, co w rezultacie może doprowadzić do jego uszkodzenia. Jeśli już masz ten problem zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem. Niestety w takiej sytuacji dość często okazuje się, że konieczna jest wymiana młynka w ekspresie do kawy.

Alternatywa dla kawy aromatyzowanej

Problem z kawą aromatyzowaną nie oznacza jednak, że musisz wybierać między kawą smakową, a kawą z ekspresu ciśnieniowego. Rozwiązanie jakie chcemy zaproponować jest dość proste: postaw na dobrej jakości ziarna, z których zaparzysz kawę w ekspresie, a dodatkowy słodki smak uzyskaj przez dodanie syropu smakowego.

Jaka kawa najlepsza?

Taka, która smakuje Tobie i Twoim bliskim. Pamiętaj, że wybór najlepszej kawy do ekspresu ciśnieniowego zależy w dużej mierze od Twoich osobistych preferencji smakowych. Dlatego eksperymentuj, testuj różne mieszanki i odkrywaj nowe aromaty, aby każda filiżanka była dla Ciebie wyjątkowym doświadczeniem. Aby na początek ułatwić Ci wybór stworzyliśmy listę kaw, które najchętniej zamawiają nasi Klienci, może i Ty znajdziesz wśród nich swój idealny smak i aromat.

Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Serwis i naprawa ekspresów Jura

Zastanawiasz się, gdzie naprawić ekspres do kawy Jura? Jesteś w dobry miejscu. Skorzystaj z naszych usług serwisowych i przekonaj się jak szybka i skuteczna może być naprawa pogwarancyjna ekspresu do kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Siemens

Skorzystaj z naszej oferty na pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy Siemens. Postaw na doświadczony serwis, który szybko i skutecznie usunie usterkę w Twoim ekspresie.

Serwis i naprawa ekspresów Krups

Oferujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne ekspresów Krups. U nas otrzymasz fachową pomoc i wsparcie techniczne, którego szukasz. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń, konkurencyjne ceny oraz gwarancję na zrealizowane naprawy pogwarancyjne.

Serwis i naprawa ekspresów DeLonghi

Szybka i skuteczna naprawa pogwarancyjna ekspresu DeLonghi, jest tym czego szukasz? W AMT Serwis otrzymasz profesjonalną pomoc w przypadku awarii ekspresu oraz bogaty pakiet usług serwisowych, który pomoże zadbać o bezawaryjną pracę Twojego urządzenia do parzenia kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Melitta

Szukasz serwisu, który pomoże Ci rozwiązać problem z ekspresem do kawy Melitta? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz fachową pomoc i pełne wsparcie serwisowe.

Serwis i naprawa ekspresów Nivona

Serwis NIVONA. Profesjonalna i szybka naprawa ekspresu Nivona. Bezpłatna wycena kosztów naprawy. Fachowe usługi czyszczenia i konserwacji ekspresów

Bezpłatna wycena
naprawy ekspresu

Nie masz pewności, że naprawa Twojego ekspresu do kawy będzie opłacalna? Chcesz poznać koszt naprawy ekspresu, zanim zdecydujesz się na serwis?

Zamów bezpłatną diagnozę ekspresu do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Kawa do biura
z dostawą

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie zawierać:

atrakcyjną ofertę cenową na zakup kawy i herbaty, bezpłatny dowóz na terenie Wrocławia i okolic, preferencyjne warunki serwisowania Twoich ekspresów do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Nasze pozostałe usługi serwisowe

Serwis ekspresów do kawy

Realizujemy naprawy pogwarancyjne ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Oferujemy pełne wsparcie serwisowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm, które chciałaby skorzystać z usług naprawczych i serwisowych ekspresów biurowych.

Naprawa małego sprzętu AGD

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe przywracające pełną funkcjonalnością drobnego sprzętu AGD, które uległo awarii. Realizujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne urządzeń małego AGD, z których na co dzień korzystamy w naszych domach.

Serwis ekspresów gastronomicznych

Oferujemy pełne wsparcie serwisowe dla branży gastronomicznej i eventowej w zakresie takich usług jak konserwacja, naprawa i serwis ekspresów grupowych, czyli profesjonalnych urządzeń do parzenia kawy. Nasze usługi profesjonalne kierujemy do branży HoReCa. Wśród naszych Klientów są firmy takie jak hotele, restauracje, kawiarnie czy biura.

Teraz naprawisz także:

Naprawa Lildomixa (Monsieur Cuisine)

Szukasz serwisu, który realizuje naprawy pogwarancyjne Monsieur Cuisine, czyli tak zwanego Lildlomixa? Jesteś w dobrym miejscu. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Naprawa płyt indukcyjnych

Profesjonalna serwis i napraw płyt indukcyjnych, to jedna z usług, które znajdziesz w AMT Serwis. Oferujemy serwis pogwarancyjny płyt takich marek jak Bosch, Samsung, Amica, Electrolux, Whirlpool i wielu innych.

Naprawa robotów kuchennych

Nie wiesz, jak naprawić robota kuchennego, a nie chcesz rozstać się ze swoim sprzętem, który do tej pory działał bez problemu? Zrobimy to za Ciebie.

Rozwiązania IT i Strony Internetowe iqx.pl