Dlaczego automatyczny ekspres do kawy nie pobiera wody?

Brak pobierania wody przez automatyczny ekspres do kawy może być frustrujący, ale często jest to usterka, którą łatwo usunąć, wykonując kilka prostych kroków. W tym artykule omówimy kilka potencjalnych przyczyn i sposobów na rozwiązanie problemu.


blog image

Sprawdź zbiornik na wodę

Czasami rozwiązanie problemu z ekspresem, który nie podaje wody jest bardzo proste - po prostu sprawdź, czy w zbiorniku znajduje się wystarczająca ilość wody. Automatyczny ekspres do kawy nie będzie działał, jeśli zbiornik jest pusty lub zawartość wody jest poniżej minimalnego poziomu. Obecnie większość automatycznych ekspresów do kawy powiadomi nas, jeśli poziom wody będzie zbyt niski, jednak w starszych modelach lub takich, które nie wyświetlają komunikatu o konieczności uzupełnienia wody, możemy najzwyczajniej w świecie przeoczyć, że poziom cieczy jest zbyt niski lub nie ma jej wcale.

Inna rzeczą, którą warto sprawdzić jest umiejscowienie zbiornika wody. A dokładniej rzecz ujmując, czy jest on prawidłowo zamocowany. Zdarza się, że wstawiając zbiornik z powrotem do urządzenia (na przykład po uzupełnieniu wody) nie zwrócimy uwagi czy ten został prawidłowo zainstalowany w ekspresie do kawy. Wystarczy zabłąkane ziarenko kawy czy inny niewielki element, który dostanie się pod zbiornik i problem z poborem wody mamy gwarantowany.

Kolejną sprawą jest wnętrze zbiornika na wodę. Jeśli ekspres ma problem z poborem wody upewnij się, że w samym zbiorniku nie ma żadnych nieczystości, które mogłyby blokować przepływ. W takim przypadku, zawsze dobrym pomysłem będzie przemycie zbiornika i ponowne uzupełnienie go czystą wodą.

Powietrze blokujące dopływ wody w ekspresie

Zapowietrzenie ekspresu to drobna, ale bardzo uporczywa usterka, która powoduje, że dopływ wody zostaje zablokowany przez uwięzione powietrze. Najczęstsze przyczyny zapowietrzenia ekspresu to zbyt mała ilośc wody w zbiorniku (lub jej brak) oraz wymiana filtra do wody. W obu tych przypadkach może dojść do przedostania się do układu powietrza, które skutecznie doprowadzi do zablokowania przepływu wody w urządzeniu, a tym samym wystąpi problem z pobieraniem wody przez ekspres. Rozwiązaniem tego problemu jest przepuszczenie przez ekspres odpowiedniej ilości gorącej wody, co zrobisz wybierając opcję płukanie.

Kamień blokujący przepływ wody w ekspresie

Temat osadu z kamienia poruszaliśmy już wielokrotnie. Praktycznie w każdym przypadku, kiedy omawiamy problemy i usterki ekspresów, pojawia się temat odkamieniania. Podobnie jest również i w tym przypadku. Osad z kamienia nagromadzony w przewodach czy innych elementach urządzenia może spowodować problem z pobieraniem wody w ekspresie. Dlatego jeśli urządzenie nie działa prawidłowo, zawsze warto przeprowadzić odkamienianie ekspresu. W przypadku podejrzenia, że kamień przyczynił się do usterki ekspresu zachęcamy, aby zdecydować się na wykonanie tej czynności przy użyciu dedykowanych środków do pielęgnacji ekspresów, najlepiej tych rekomendowanych przez producenta urządzenia. Nie jesteśmy przeciwnikami domowych sposobów odkamienianiu, jednak te w takim przypadku mogą okazać się zbyt słabe i nieskuteczne.

Jeśli po sprawdzeniu wymienionych powyżej elementów i wykonaniu opisanych czynności nadal występuje problem z pobieraniem wody w ekspresie oznaczać to może, że przyczyna problemu jest związana z nieprawidłową pracą któregoś z podzespołów urządzenia. W taki sytuacji samodzielna naprawa może stanowić wyzwanie, szczególnie dla osób, które nie należą do pasjonatów majsterkowania.

Chcesz bezpłatnie sprawdzić jaki będzie koszt naprawy ekspresu? Zapraszamy do kontaktu!

Ekspres nie pobiera wody - sprawdź przepływomierz

Przepływomierz w ekspresie do kawy jest elementem, który kontroluje przepływ wody przez urządzenie, a jego uszkodzenie może prowadzić do różnych usterek w tym do problemu z pobieraniem wody w ekspresie. Jeśli dojdzie do uszkodzenia przepływomierza należy element ten wymienić na nowy.

Uszkodzona pompa - ekspres nie pobiera wody

Problem z pobieraniem wody w ekspres może być oznaką awarii pompy wody. Pompa w ekspresie do kawy odpowiada za przepompowywanie wody z zbiornika do ekspresu oraz nadanie odpowiedniego ciśnienia wody, co pozwala na parzenie kawy. Jeśli pompa jest uszkodzona, ekspres może mieć problemy z pobieraniem wody lub z parzeniem kawy. W takim przypadku wymagana jest naprawa lub wymiana pompy.

Ekspres nie pobiera wody - co robić?

Automatyczny ekspres do kawy może nie pobierać wody z różnych powodów. Do wymienionych powyżej, najczęstszych przyczyn problemu z poborem wody można dopisać jeszcze zatkany kranik gorącej wody, poluzowane lub zużyte wężyki czy problem z czujnikiem wody. Chociaż znalezienie źródła usterki nie zawsze jest proste, to mamy nadzieję, że zamieszczone wskazówki okazały się pomocne.

Jeśli potrzebujesz wsparcie naszych techników i specjalistów od skutecznych napraw ekspresów do kawy, zapraszamy do kontaktu! Pamiętaj, że w AMT Serwis możesz skorzystać z bezpłatnej wyceny kosztów naprawy!


Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Serwis i naprawa ekspresów Jura

Zastanawiasz się, gdzie naprawić ekspres do kawy Jura? Jesteś w dobry miejscu. Skorzystaj z naszych usług serwisowych i przekonaj się jak szybka i skuteczna może być naprawa pogwarancyjna ekspresu do kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Siemens

Skorzystaj z naszej oferty na pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy Siemens. Postaw na doświadczony serwis, który szybko i skutecznie usunie usterkę w Twoim ekspresie.

Serwis i naprawa ekspresów Krups

Oferujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne ekspresów Krups. U nas otrzymasz fachową pomoc i wsparcie techniczne, którego szukasz. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń, konkurencyjne ceny oraz gwarancję na zrealizowane naprawy pogwarancyjne.

Serwis i naprawa ekspresów DeLonghi

Szybka i skuteczna naprawa pogwarancyjna ekspresu DeLonghi, jest tym czego szukasz? W AMT Serwis otrzymasz profesjonalną pomoc w przypadku awarii ekspresu oraz bogaty pakiet usług serwisowych, który pomoże zadbać o bezawaryjną pracę Twojego urządzenia do parzenia kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Melitta

Szukasz serwisu, który pomoże Ci rozwiązać problem z ekspresem do kawy Melitta? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz fachową pomoc i pełne wsparcie serwisowe.

Serwis i naprawa ekspresów Nivona

Serwis NIVONA. Profesjonalna i szybka naprawa ekspresu Nivona. Bezpłatna wycena kosztów naprawy. Fachowe usługi czyszczenia i konserwacji ekspresów

Bezpłatna wycena
naprawy ekspresu

Nie masz pewności, że naprawa Twojego ekspresu do kawy będzie opłacalna? Chcesz poznać koszt naprawy ekspresu, zanim zdecydujesz się na serwis?

Zamów bezpłatną diagnozę ekspresu do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Kawa do biura
z dostawą

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie zawierać:

atrakcyjną ofertę cenową na zakup kawy i herbaty, bezpłatny dowóz na terenie Wrocławia i okolic, preferencyjne warunki serwisowania Twoich ekspresów do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Nasze pozostałe usługi serwisowe

Serwis ekspresów do kawy

Realizujemy naprawy pogwarancyjne ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Oferujemy pełne wsparcie serwisowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm, które chciałaby skorzystać z usług naprawczych i serwisowych ekspresów biurowych.

Naprawa małego sprzętu AGD

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe przywracające pełną funkcjonalnością drobnego sprzętu AGD, które uległo awarii. Realizujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne urządzeń małego AGD, z których na co dzień korzystamy w naszych domach.

Serwis ekspresów gastronomicznych

Oferujemy pełne wsparcie serwisowe dla branży gastronomicznej i eventowej w zakresie takich usług jak konserwacja, naprawa i serwis ekspresów grupowych, czyli profesjonalnych urządzeń do parzenia kawy. Nasze usługi profesjonalne kierujemy do branży HoReCa. Wśród naszych Klientów są firmy takie jak hotele, restauracje, kawiarnie czy biura.

Teraz naprawisz także:

Naprawa Lildomixa (Monsieur Cuisine)

Szukasz serwisu, który realizuje naprawy pogwarancyjne Monsieur Cuisine, czyli tak zwanego Lildlomixa? Jesteś w dobrym miejscu. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Naprawa płyt indukcyjnych

Profesjonalna serwis i napraw płyt indukcyjnych, to jedna z usług, które znajdziesz w AMT Serwis. Oferujemy serwis pogwarancyjny płyt takich marek jak Bosch, Samsung, Amica, Electrolux, Whirlpool i wielu innych.

Naprawa robotów kuchennych

Nie wiesz, jak naprawić robota kuchennego, a nie chcesz rozstać się ze swoim sprzętem, który do tej pory działał bez problemu? Zrobimy to za Ciebie.

Rozwiązania IT i Strony Internetowe iqx.pl