Dlaczego ekspres robi mało kawy

Sytuacja, kiedy ekspres robi zbyt małą ilość kawy jest nie tylko denerwująca, ale oznacza też, że urządzenie nie działa poprawnie. Ekspres lejący mało kawy, to niestety dość częsty problem. Sprawdź, co możesz zrobić, gdy urządzenie do parzenia kawy podaje za mało napoju.


blog image

Czy usterka ekspresu, która objawia się podawaniem małej ilości kawy oznacza, że musisz oddać urządzenie do serwisu? Niekoniecznie, chociaż bez wątpienia jest to najprostszy i najpewniejszy sposób na rozwiązanie problemu. Jeśli jednak chcesz samodzielnie podjąć się naprawy ekspresu, ale nie wiesz jak się do tego zabrać, zachęcamy do dalszej lektury.

Sprawdź, dlaczego ekspres robi mało kawy

Zacznijmy od tego, że aby wyeliminować kłopot z małą ilością kawy z ekspresu należy najpierw zlokalizować przyczynę usterki. Jak to zrobić i na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Tego dowiesz się z kolejnych akapitów.

Zabrudzony dozownik kawy

Do sytuacji, kiedy ekspres przestał robić odpowiednią ilość kawy może doprowadzić brak regularnego czyszczenia i odkamieniania urządzenia. Powstały osad i zanieczyszczenia mogą na przykład zebrać się w dozowniku kawy, czyli tak zwanej wylewce i ograniczać swobodny przepływ napoju. W efekcie ilość kawy, która trafi do filiżanki jest mniejsza, niż być powinna. Jeśli już doprowadziliśmy do takiej sytuacji, w pierwszej kolejności warto przeprowadzić procedurę odkamieniania ekspresu. Najlepiej wykonać to przy użyciu dedykowanych środków czyszczących zalecanych przez producenta sprzętu. Dodatkowo, aby mieć pewność, że nagromadzony osad zostanie całkowicie usunięty, należałoby zdemontować dozownik kawy i najpierw namoczyć go w ciepłej czystej wodzie, a następnie dokładnie wyczyścić.

Niesprawny zaparzacz w ekspresie do kawy

Jeśli ekspres robi mało kawy warto również sprawdzić w jakiej kondycji jest zaparzacz w ekspresie do kawy. Niestety użytkownicy automatycznych ekspresów dość często zapominają o tym, że zaparzacz to element, który wymaga regularnego mycia i konserwacji. Dlatego jeśli nie robiłeś tego systematycznie, całkiem możliwe, że to on jest powodem, dlaczego ekspres robi mniej kawy. W takiej sytuacji wyjmij zaparzacz z ekspresu i dokładnie wymyj pod czystą bieżącą wodą. Warto również rozważyć zastosowanie smaru do konserwacji zaparzacza. Jeśli mimo to nie będzie on pracował poprawnie możliwe, że doszło do mechanicznego uszkodzenia zaparzacza. W takiej sytuacji jedynym wyjściem będzie zakup i wymiana tego elementu na nowy.

Wyciek wody spod ekspresu

Częstym powodem, dla którego ekspres robi małą ilość kawy, jest wyciek z urządzenia. Jeśli woda ucieka gdzieś bokiem, trudno się dziwić, że ekspres nie jest w stanie przygotować odpowiedniej ilości napoju. Wyciek spod ekspresu to jasny sygnał, że układ jest nieszczelny. Dlatego w pierwszej kolejności sprawdź czy woda nie zbiera się pod urządzeniem. Pojawienie się cieczy może być spowodowane np. przez źle zamontowany zbiornik w ekspresie do kawy. Taką sytuację trudno nawet nazwać usterką ekspresu, a rozwiązanie jest dziecinnie proste. Niestety nieszczelność układu w ekspresie nie zawsze będzie tak prosta do namierzenia i wyeliminowania.

Nieszczelne przewody w ekspresie do kawy

Sprawa nieco się komplikuje, kiedy przyczyna wycieku znajduje się wewnątrz ekspresu. Zacznijmy od tego, że nie zawsze na pierwszy rzut oka da się stwierdzić, że w urządzeniu ma miejsce wyciek. Jednak, jeśli ekspres robi za mało kawy, to są solidne podstawy do tego, aby sądzić, że taka sytuacja ma miejsce w naszym przypadku. Najczęściej za nieszczelny układ odpowiedzialne są poluzowana lub zużyte rurki lub uszczelki. Są to elementy eksploatacyjne pracujące w warunkach wysokiej wilgotności i przy wysokim ciśnieniu, więc ich żywotność jest ograniczona i wcześniej czy później niezbędna będzie ich wymiana. Trudność polega na tym, że aby sprawdzić, który z tych elementów jest nieszczelny należałoby „zajrzeć do środka” urządzenia. Jeśli czujesz się na siłach, możesz podjąć się rozkręcenia obudowy i wymiany odpowiednich elementów na nowe lub poprawić ich mocowanie, tak aby wyeliminować wyciek.

Profesjonalna diagnoza i naprawa usterki ekspresu

Problem z małą ilością kawy z ekspresu jest jedną z częstszych usterek, z którą borykają się użytkownicy automatycznych ekspresów do kawy. I to niezależnie od tego czy posiadają ekspres Nivona, Krups, Jura czy jakikolwiek inny. Bywa, że przyczyną kłopotu z małą ilością kawy jest wynikiem nieprawidłowej pielęgnacji urządzenia. W innych przypadkach jest to efekt zużycia części i elementów eksploatacyjnych czy uszkodzenie mechaniczne. Jeśli problem z małą ilością kawy z ekspresu dotkną również Ciebie i nie poradziłeś sobie z namierzeniem przyczyny problemu lub masz wątpliwości, jak naprawić ekspres do kawy zapraszamy do skorzystania z usług AMT Serwis.

Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Serwis i naprawa ekspresów Jura

Zastanawiasz się, gdzie naprawić ekspres do kawy Jura? Jesteś w dobry miejscu. Skorzystaj z naszych usług serwisowych i przekonaj się jak szybka i skuteczna może być naprawa pogwarancyjna ekspresu do kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Siemens

Skorzystaj z naszej oferty na pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy Siemens. Postaw na doświadczony serwis, który szybko i skutecznie usunie usterkę w Twoim ekspresie.

Serwis i naprawa ekspresów Krups

Oferujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne ekspresów Krups. U nas otrzymasz fachową pomoc i wsparcie techniczne, którego szukasz. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń, konkurencyjne ceny oraz gwarancję na zrealizowane naprawy pogwarancyjne.

Serwis i naprawa ekspresów DeLonghi

Szybka i skuteczna naprawa pogwarancyjna ekspresu DeLonghi, jest tym czego szukasz? W AMT Serwis otrzymasz profesjonalną pomoc w przypadku awarii ekspresu oraz bogaty pakiet usług serwisowych, który pomoże zadbać o bezawaryjną pracę Twojego urządzenia do parzenia kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Melitta

Szukasz serwisu, który pomoże Ci rozwiązać problem z ekspresem do kawy Melitta? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz fachową pomoc i pełne wsparcie serwisowe.

Serwis i naprawa ekspresów Nivona

Serwis NIVONA. Profesjonalna i szybka naprawa ekspresu Nivona. Bezpłatna wycena kosztów naprawy. Fachowe usługi czyszczenia i konserwacji ekspresów

Bezpłatna wycena
naprawy ekspresu

Nie masz pewności, że naprawa Twojego ekspresu do kawy będzie opłacalna? Chcesz poznać koszt naprawy ekspresu, zanim zdecydujesz się na serwis?

Zamów bezpłatną diagnozę ekspresu do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Kawa do biura
z dostawą

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie zawierać:

atrakcyjną ofertę cenową na zakup kawy i herbaty, bezpłatny dowóz na terenie Wrocławia i okolic, preferencyjne warunki serwisowania Twoich ekspresów do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Nasze pozostałe usługi serwisowe

Serwis ekspresów do kawy

Realizujemy naprawy pogwarancyjne ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Oferujemy pełne wsparcie serwisowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm, które chciałaby skorzystać z usług naprawczych i serwisowych ekspresów biurowych.

Naprawa małego sprzętu AGD

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe przywracające pełną funkcjonalnością drobnego sprzętu AGD, które uległo awarii. Realizujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne urządzeń małego AGD, z których na co dzień korzystamy w naszych domach.

Serwis ekspresów gastronomicznych

Oferujemy pełne wsparcie serwisowe dla branży gastronomicznej i eventowej w zakresie takich usług jak konserwacja, naprawa i serwis ekspresów grupowych, czyli profesjonalnych urządzeń do parzenia kawy. Nasze usługi profesjonalne kierujemy do branży HoReCa. Wśród naszych Klientów są firmy takie jak hotele, restauracje, kawiarnie czy biura.

Teraz naprawisz także:

Naprawa Lildomixa (Monsieur Cuisine)

Szukasz serwisu, który realizuje naprawy pogwarancyjne Monsieur Cuisine, czyli tak zwanego Lildlomixa? Jesteś w dobrym miejscu. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Naprawa płyt indukcyjnych

Profesjonalna serwis i napraw płyt indukcyjnych, to jedna z usług, które znajdziesz w AMT Serwis. Oferujemy serwis pogwarancyjny płyt takich marek jak Bosch, Samsung, Amica, Electrolux, Whirlpool i wielu innych.

Naprawa robotów kuchennych

Nie wiesz, jak naprawić robota kuchennego, a nie chcesz rozstać się ze swoim sprzętem, który do tej pory działał bez problemu? Zrobimy to za Ciebie.

Rozwiązania IT i Strony Internetowe iqx.pl