Dlaczego ekspres do kawy nie spienia mleka?

Jesteś miłośnikiem kaw mlecznych, a Twój automatyczny ekspres nie spienia mleka? Sprawdź jakie mogą być przyczyny i jak rozwiązać problem ze spienianiem mleka w automatycznym ekspresie do kawy.


blog image

Dlaczego ekspres nie spienia mleka?

Większość automatycznych ekspresów do kawy wyposażona jest w funkcję spieniania mleka. Jest to rozwiązanie szczególnie doceniane przez wszystkich zwolenników kaw mlecznych, którzy za dotknięciem jednego przycisku mogą delektować się pyszną kawą z idealnie spienioną pianką. Kłopot zaczyna się wtedy, gdy system spieniania mleka nie działa poprawnie. Problem ze spienianiem mleka, to jedna z częściej zgłaszanych awarii i może pojawić się praktycznie w każdym automatycznym ekspresie do kawy, niezależnie od tego czy jest to ekspres Krups, DeLonghi, Nivona, Jura czy każdy inny. Przyczyny problemu bywają różne, a tym samymi odpowiedzi na pytanie, dlaczego ekspres nie spienia mleka, może być co najmniej kilka. Jeśli chcesz dowiedzieć się co mogło spowodować problem ze spienianiem mleka w Twoim ekspresie do kawy i jak zapobiegać tego typu awariom, zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas listą.

Zabrudzony układ mleczny w ekspresie do kawy

Niezawodna praca automatycznego ekspresu do kawy, w dużej mierze, zależy od tego jak dbamy o urządzenia. Regularne czyszczenie i konserwacja są w wielu przypadkach kluczem do sukcesu, a zaniedbanie tych czynności powodem usterek. Zanieczyszczenie układu mlecznego jest jedną z najczęstszych przyczyn, jeśli chodzi o problem ze spienianiem mleka w ekspresie do kawy. Mleko, którego używamy do przygotowania napoju jest z natury tłuste i lekko lepkie, przez co osadza się na wielu elementach układu (rurkach silikonowych czy dyszy) i może doprowadzić do jego zatkania, szczególnie jeśli zdarza się nam zapominać o płukaniu układu, które powinno być przeprowadzone w po każdej serii kaw mlecznych. W przypadku gdy podejrzewamy zatkanie układu mlecznego, a objawem tego jest problem ze spienianiem mleka, w pierwszej kolejności powinniśmy przeprowadzić czyszczenie układu mlecznego w ekspresie. Niektóre ekspresy posiadają odpowiedni program, który należy wybrać na panelu sterowania, w innych urządzeniach konieczny będzie demontaż silikonowych rurek i wypłukanie ich ręcznie pod bieżącą woda. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w instrukcji obsługi ekspresu do kawy.

Zużyta lub zatkana dysza spieniająca mleko

Elementem, który warto sprawdzić, jeśli wystąpi problem ze spienianiem mleka jest dysza pary. Część ta ma bardzo wąską średnicę, przez co łatwo o zablokowanie wylotu dyszy przez pozostałości mleka. Następstwem tego jest blokowanie przepływu pary i problem ze spienianiem mleka. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o czyszczeniu dyszy po każdym jej użyciu.

Uszkodzony elektrozaworów w ekspresie

Kolejnym elementem, który może być odpowiedzialny za problem ze spienianiem mleka w automatycznym ekspresie do kawy jest elektrozawór. Jest to część, który odpowiada za pobieranie i dozowanie wody i mleka. Tym samym jego uszkodzenie może prowadzić do znacznych ograniczeń w pracy urządzenia, również do problemów ze spienianiem mleka. Prawidłowa diagnoza i naprawa lub wymiana elektrozaworu jest czynnością, która wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dlatego w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług serwisu, który specjalizuje się w naprawach ekspresów do kawy.

Uszkodzony układ elektroniczny w ekspresie do kawy

Przyczyna kłopotów ze spienianiem mleka może wynikać z awarii układu elektronicznego. Co charakterystyczne dla tego typu usterki, powoduje ona całkowite wyłączenie funkcji spieniania mleka, czyli ekspres nie podejmie próby spienienia. Zauważymy brak reakcji na wybrane polecenie. W takim przypadku jedyne co warto wykonać we własnym zakresie, to sprawdzenia czy urządzenia zostało poprawnie podłączone. Jednocześnie zalecamy, aby dalsza diagnostyka i naprawa ekspresu była realizowana przez profesjonalny serwis naprawczy.

Czyszczenie i konserwacja ekspresu do kawy

Funkcja spieniania mleka w ekspresie do kawy, to wygodna i praktyczna opcja, która umożliwia przygotowanie idealnych kaw mlecznych. Jednocześnie korzystając z tego rozwiązania trzeba pamiętać, że jego prawidłowe działanie, a tym samym jakość mlecznej pianki jest w dużej mierze zależna od tego jak dbamy o ekspres do kawy. Regularne czyszczenie i odkamienianie ekspresu powinno być nawykiem każdego miłośnika kawy, któremu zależy na jej dobrym smaku oraz wieloletniej niezawodnej pracy ekspresu do kawy. Jeśli Twój ekspres nie spienia mleka i nie możesz poradzić sobie z tym problemem lub chcesz sprawdzić jaki jest stan techniczny Twojego ekspresu do kawy oraz przeprowadzić profesjonalne czyszczenie i konserwację urządzenia, zachęcamy do skorzystania z usług AMT Serwis. U nas otrzymasz pełne wsparcie serwisowe. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszenia naprawy, zadzwoń lub odwiedź nasz punkt serwisowy we Wrocławiu, gdzie realizujemy szybkie i skuteczne naprawy ekspresów do kawy oraz wielu innych urządzeń małego AGD.

Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Serwis i naprawa ekspresów Jura

Zastanawiasz się, gdzie naprawić ekspres do kawy Jura? Jesteś w dobry miejscu. Skorzystaj z naszych usług serwisowych i przekonaj się jak szybka i skuteczna może być naprawa pogwarancyjna ekspresu do kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Siemens

Skorzystaj z naszej oferty na pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy Siemens. Postaw na doświadczony serwis, który szybko i skutecznie usunie usterkę w Twoim ekspresie.

Serwis i naprawa ekspresów Krups

Oferujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne ekspresów Krups. U nas otrzymasz fachową pomoc i wsparcie techniczne, którego szukasz. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń, konkurencyjne ceny oraz gwarancję na zrealizowane naprawy pogwarancyjne.

Serwis i naprawa ekspresów DeLonghi

Szybka i skuteczna naprawa pogwarancyjna ekspresu DeLonghi, jest tym czego szukasz? W AMT Serwis otrzymasz profesjonalną pomoc w przypadku awarii ekspresu oraz bogaty pakiet usług serwisowych, który pomoże zadbać o bezawaryjną pracę Twojego urządzenia do parzenia kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Melitta

Szukasz serwisu, który pomoże Ci rozwiązać problem z ekspresem do kawy Melitta? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz fachową pomoc i pełne wsparcie serwisowe.

Serwis i naprawa ekspresów Nivona

Serwis NIVONA. Profesjonalna i szybka naprawa ekspresu Nivona. Bezpłatna wycena kosztów naprawy. Fachowe usługi czyszczenia i konserwacji ekspresów

Bezpłatna wycena
naprawy ekspresu

Nie masz pewności, że naprawa Twojego ekspresu do kawy będzie opłacalna? Chcesz poznać koszt naprawy ekspresu, zanim zdecydujesz się na serwis?

Zamów bezpłatną diagnozę ekspresu do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Kawa do biura
z dostawą

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie zawierać:

atrakcyjną ofertę cenową na zakup kawy i herbaty, bezpłatny dowóz na terenie Wrocławia i okolic, preferencyjne warunki serwisowania Twoich ekspresów do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Nasze pozostałe usługi serwisowe

Serwis ekspresów do kawy

Realizujemy naprawy pogwarancyjne ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Oferujemy pełne wsparcie serwisowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm, które chciałaby skorzystać z usług naprawczych i serwisowych ekspresów biurowych.

Naprawa małego sprzętu AGD

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe przywracające pełną funkcjonalnością drobnego sprzętu AGD, które uległo awarii. Realizujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne urządzeń małego AGD, z których na co dzień korzystamy w naszych domach.

Serwis ekspresów gastronomicznych

Oferujemy pełne wsparcie serwisowe dla branży gastronomicznej i eventowej w zakresie takich usług jak konserwacja, naprawa i serwis ekspresów grupowych, czyli profesjonalnych urządzeń do parzenia kawy. Nasze usługi profesjonalne kierujemy do branży HoReCa. Wśród naszych Klientów są firmy takie jak hotele, restauracje, kawiarnie czy biura.

Teraz naprawisz także:

Naprawa Lildomixa (Monsieur Cuisine)

Szukasz serwisu, który realizuje naprawy pogwarancyjne Monsieur Cuisine, czyli tak zwanego Lildlomixa? Jesteś w dobrym miejscu. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Naprawa płyt indukcyjnych

Profesjonalna serwis i napraw płyt indukcyjnych, to jedna z usług, które znajdziesz w AMT Serwis. Oferujemy serwis pogwarancyjny płyt takich marek jak Bosch, Samsung, Amica, Electrolux, Whirlpool i wielu innych.

Naprawa robotów kuchennych

Nie wiesz, jak naprawić robota kuchennego, a nie chcesz rozstać się ze swoim sprzętem, który do tej pory działał bez problemu? Zrobimy to za Ciebie.

Rozwiązania IT i Strony Internetowe iqx.pl