Młynek w ekspresie nie mieli kawy

Aromatyczna kawa z ekspresu, to dla wielu z nas nie tylko pyszny napój, ale również rytuał, bez którego ciężko zacząć dzień. Nic przecież nie smakuje tak dobrze i nie rozbudza tak skutecznie, jak kawa ze świeżo mielonych ziaren. Dlatego sytuacja, kiedy młynek do kawy nie mieli ziaren jest nie lada problemem. Jaka może być przyczyna usterki młynka w automatycznym ekspresie do kawy i jak pozbyć się kłopotu? Tego dowiesz się z tego artykułu.


blog image

Zanieczyszczony młynek do kawy w ekspresie

Jedną z częstszych przyczyn powodujących, że młynek w ekspresie nie mieli ziaren jest brak regularnego czyszczenia. Ziarna kawy są dość tłuste, przez co mniej lub bardziej, ale oblepiają żarna i pozostałe części młynka. Na taką nieprzyjemną sytuację narażone są szczególnie młynki, które muszą radzić sobie z mieleniem aromatyzowanych ziaren kawy. Dlatego pierwsze, co warto zrobić to z rozwagą podejść do wyboru kawy. Druga sprawa, to czyszczenie i konserwacja młynka w ekspresie.

Zablokowany młynek do kawy w ekspresie

Jeżeli zauważysz, że:

  • młynek w ekspresie nie mieli kawy
  • ekspres mieli ziarna, ale z dużą trudnością
  • urządzenie wydaje dziwne dźwięki w trakcie mielenia kawy
  • młynek w trakcie mielenia nadmiernie się nagrzewa
  • młynek mieli kawę w jednolity sposób (nie działa regulacja poziomu mielenia kawy)

to bardzo prawdopodobne, że młynek do kawy nie działa prawidłowo przez nagromadzony osad lub „zabłąkane” ziarenko kawy, które blokuje jego pracę. To co możesz zrobić w tej sytuacji to zastosowanie specjalnego granulatu do czyszczenia młynków. Jeśli zabieg ten nie przyniesie pożądanych efektów pozostaje wymontowanie młynka z urządzenia. Niestety samodzielny demontaż młynka do kawy z automatycznego ekspresu może być sporym wyzwaniem i jeśli nie czujesz się na siłach lepiej takie zadanie powierzyć fachowcom.

Spalony silnik młynka do kawy

Spalony silnik to również dość częsta sytuacja. Każde urządzenia ma swoją żywotność i dotyczy to również młynków w automatycznych ekspresach do kawy. Do spalenia silnika młynka może przyczynić się np. zasypywanie ekspresu zbyt dużą ilością ziaren Najczęściej jednak do tego rodzaju awarii dochodzi w ekspresach, które pracują pod dużym obciążeniem (np. ekspresy do kawy w biurach), gdzie dzienna ilość przyrządzanych kaw jest większa niż standardowo. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem będzie wymiana silnika młynka na nowy.

Starte żarna w młynku do kawy

Podobnie jak w przypadku spalenia silnika, tak i tutaj nie bez znaczenia jest ilość kaw, które zostały przygotowane przez urządzenia. Im więcej ziaren zmielił nasz młynek do kawy, tym większe będzie jego zużycie. W każdym młynku, niezależnie od tego czy to stalowy czy ceramiczny dojdzie do sytuacji, kiedy żarna młynka będą starte. Wówczas najrozsądniej będzie udać się po pomoc do sprawdzonego serwisu, który prowadzi naprawy ekspresów i zlecić serwis młynka do kawy.

Uszkodzona elektronika

Wielokrotnie już wspominaliśmy, że automatyczny ekspres do kawy to urządzenie proste w obsłudze, ale o skomplikowanej budowie. Elektronika to ta część ekspresu, która pozwala za jednym przyciśnięciem przygotować pyszną i aromatyczną kawę. Ale są też jej ciemne strony…, otóż może ulec awarii (przez zalanie, przez przetarty przewód, uszkodzony moduł sterujący …). Jeśli problem z mieleniem kawy jest w tym miejscu, namierzenie go i usunięcie dla większości osób nie będzie prostą sprawą. Najlepszym i często najtańszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze wsparcia, które otrzymasz w punkcie napraw, który specjalizuje się w serwisowaniu automatycznych ekspresów do kawy.

Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Serwis i naprawa ekspresów Jura

Zastanawiasz się, gdzie naprawić ekspres do kawy Jura? Jesteś w dobry miejscu. Skorzystaj z naszych usług serwisowych i przekonaj się jak szybka i skuteczna może być naprawa pogwarancyjna ekspresu do kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Siemens

Skorzystaj z naszej oferty na pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy Siemens. Postaw na doświadczony serwis, który szybko i skutecznie usunie usterkę w Twoim ekspresie.

Serwis i naprawa ekspresów Krups

Oferujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne ekspresów Krups. U nas otrzymasz fachową pomoc i wsparcie techniczne, którego szukasz. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń, konkurencyjne ceny oraz gwarancję na zrealizowane naprawy pogwarancyjne.

Serwis i naprawa ekspresów DeLonghi

Szybka i skuteczna naprawa pogwarancyjna ekspresu DeLonghi, jest tym czego szukasz? W AMT Serwis otrzymasz profesjonalną pomoc w przypadku awarii ekspresu oraz bogaty pakiet usług serwisowych, który pomoże zadbać o bezawaryjną pracę Twojego urządzenia do parzenia kawy.

Serwis i naprawa ekspresów Melitta

Szukasz serwisu, który pomoże Ci rozwiązać problem z ekspresem do kawy Melitta? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz fachową pomoc i pełne wsparcie serwisowe.

Serwis i naprawa ekspresów Nivona

Serwis NIVONA. Profesjonalna i szybka naprawa ekspresu Nivona. Bezpłatna wycena kosztów naprawy. Fachowe usługi czyszczenia i konserwacji ekspresów

Bezpłatna wycena
naprawy ekspresu

Nie masz pewności, że naprawa Twojego ekspresu do kawy będzie opłacalna? Chcesz poznać koszt naprawy ekspresu, zanim zdecydujesz się na serwis?

Zamów bezpłatną diagnozę ekspresu do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Kawa do biura
z dostawą

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie zawierać:

atrakcyjną ofertę cenową na zakup kawy i herbaty, bezpłatny dowóz na terenie Wrocławia i okolic, preferencyjne warunki serwisowania Twoich ekspresów do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Nasze pozostałe usługi serwisowe

Serwis ekspresów do kawy

Realizujemy naprawy pogwarancyjne ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Oferujemy pełne wsparcie serwisowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm, które chciałaby skorzystać z usług naprawczych i serwisowych ekspresów biurowych.

Naprawa małego sprzętu AGD

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe przywracające pełną funkcjonalnością drobnego sprzętu AGD, które uległo awarii. Realizujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne urządzeń małego AGD, z których na co dzień korzystamy w naszych domach.

Serwis ekspresów gastronomicznych

Oferujemy pełne wsparcie serwisowe dla branży gastronomicznej i eventowej w zakresie takich usług jak konserwacja, naprawa i serwis ekspresów grupowych, czyli profesjonalnych urządzeń do parzenia kawy. Nasze usługi profesjonalne kierujemy do branży HoReCa. Wśród naszych Klientów są firmy takie jak hotele, restauracje, kawiarnie czy biura.

Teraz naprawisz także:

Naprawa Lildomixa (Monsieur Cuisine)

Szukasz serwisu, który realizuje naprawy pogwarancyjne Monsieur Cuisine, czyli tak zwanego Lildlomixa? Jesteś w dobrym miejscu. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Naprawa płyt indukcyjnych

Profesjonalna serwis i napraw płyt indukcyjnych, to jedna z usług, które znajdziesz w AMT Serwis. Oferujemy serwis pogwarancyjny płyt takich marek jak Bosch, Samsung, Amica, Electrolux, Whirlpool i wielu innych.

Naprawa robotów kuchennych

Nie wiesz, jak naprawić robota kuchennego, a nie chcesz rozstać się ze swoim sprzętem, który do tej pory działał bez problemu? Zrobimy to za Ciebie.

Rozwiązania IT i Strony Internetowe iqx.pl