29/09/2022

Promocja na Dzień Kawy w AMT Serwis

To już dzisiaj, czyli 29 września przypada Międzynarodowy Dzień Kawy. Z tej okazji w AMT Serwis postanowiliśmy świętować wraz z naszymi Klientami, i to nie tylko dzisiaj, ale przez cały tydzień. Co to oznacza? Otóż, jeżeli zlecisz nam naprawę lub serwis ekspresu do kawy w dniach 29.09.22 - 06.10.22 będziesz mógł skorzystać z promocji przygotowanej z okazji Dnia Kawy i zakupić u nas aromatyczną kawę hiszpańskiej marki Tupinamba za jedyne 50% ceny.

Międzynarodowy Dzień Kawy 2022

Branża kawowa 1 października obchodzi w 73 krajach świata Międzynarodowy Dzień Kawy. W Polsce (a także w kilku innych krajach) Dzień Kawy obchodzimy już 29. września. A w AMT Serwis świętujemy cały tydzień! Z tej okazji pomożemy Ci zadbać o wszystko co niezbędne do tego by celebrować Dzień Kawy, czyli o sprawny sprzęt do jej przygotowania oraz doskonałe ziarna kawy w promocyjnej cenie.

Promocja na Dzień kawy w AMT Serwis

W tym roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy, na Klientów naszego serwisu czeka 50% rabat na kawę w ziarnach marki Tupinamba. Aby skorzystać z oferty promocyjnej wystarczy, że w dniach od 29.09.22 do 06.10.22 zlecisz w AMT Serwis naprawę lub serwis ekspresu do kawy. Przy odbiorze urządzenia będziesz mógł zakupić u nas 1kg kawę w ziarnach hiszpańskiej marki Tupinamba za jedyne 50% ceny regularnej.

Zadbaj o swój ekspres i odbierz rabat na kawę Tupinamba

Historia kawy w ziarenku

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Naukowcy twierdzą, że każdego dnia wypijanych jest ponad dwa miliardy filiżanek kawy, której historia rozpoczęła się prawie dwa tysiące lat temu w Etiopii. To z tego kraju, potomków królowej Saby i króla Salomona, pochodzą owoce kawowca, gdzie początkowo spożywano je z masłem i solą. Legenda głosi, że pierwszy napój kawowy wypito w IX wieku, kiedy to pasterze zaobserwowali, że po zjedzeniu przez kozy czerwonych owoców zwierzęta były bardziej aktywne. Postanowili zebrać więc owoce i ugotować coś na kształt naszego kompotu. W taki sposób otrzymali bardzo intensywny smakowo wywar, który dodawał energii.

Metoda prażenia kawy i przyrządzania napoju bardzo zbliżonego do tego, którym raczymy się w czasach obecnych, najprawdopodobniej odkryta została w XIII wieku w Jemenie, skąd szybko rozpowszechniła się po całym Półwyspie Arabskim. Do Europy kawa trafiła pod koniec XVI wieku. Początkowo ze względu na swoje pochodzenie nie cieszyła się popularnością, Zmienił to jednak papież Klemens VIII, który zapewnił, że nie jest ona dziełem szatana.

W 1615 roku dzięki kupcom weneckim kawa dotarła do zachodniej Europy, którą zaczęła podbijać swoim aromatem, smakiem i pobudzającym działaniem. W Polsce tradycja picia kawy ma ponad trzystu letnią tradycję. Pierwsze, opisane spotkanie z kawą naszego rodaka, Jana Andrzeja Morsztyna miało miejsce na Malcie w roku 1643. Poeta spróbowawszy kawy zanotował, że jest napój szkaradny, niegodny chrześcijańskiego podniebienia, w konsumpcji podobny do trucizny. Mimo tej oceny kawa w naszym kraju coraz bardziej się popularyzowała. Do tego faktu przyczynił się również Jerzy Franciszek Kulczycki, który oddał znaczne zasługi w bitwie pod Wiedniem 12 września 1983 roku. Po wygranej wojsk hetmana Jana III Sobieskiego (późniejszego króla Polski) pozostało wiele przedmiotów i zapasów po rozgromionych Turkach. Znalazło się tam również kilkaset worków z kawą, którą Polacy ocenili jako paszę dla wielbłądów. Kulczycki, który bywał wcześniej w Turcji, doskonale wiedział z czym ma do czynienia. Były to świeże, zielone ziarna kawy. Zwrócił się z prośbą do hetmana o podarowanie mu kawy. Sobieski zgodził się. W taki sposób powstała pierwsza prawdziwa kawiarnia w stolicy Austrii o nazwie "Pod Błękitną Butelką", której właściciel, Jerzy Kulczycki, stał się propagatorem picia kawy w tej części Europy. Początkowo w lokalu serwowano czarną kawę w tygielku, zwaną do dziś "po turecku". Z czasem wychodząc naprzeciw życzeniom klientów zaczęto podawać słodką oraz mleczną kawę.

W Polsce pierwsze kawiarnie powstały w Gdańsku na przełomie XVII i XVIII w. W wieku XVIII kawa była już powszechnie znanym napojem. W 1890 roku w Warszawie funkcjonowało ponad 100 kawiarni. Ówczesne kawiarnie nazywane były uniwersytetami za grosze, ponieważ za grosze (koszt filiżanki kawy) można było nauczyć się wszystkiego. Podczas niezliczonych godzin ludzie wymieniali się doświadczeniami, poglądami, wiedzą.

Od XX wieku nikt już nie pali kawy w domu, ponieważ jest dostępna jako gotowy produkt w formie ziaren, mielonej czy rozpuszczalnej, a wciąż rosnący popyt na kawę sprawił, że jest ona drugim co do wartości artykułem handlowym na świecie.

Naprawa i serwis ekspresów do kawy

Serwis Krups

Realizujemy naprawy pogwarancyjne ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Oferujemy pełne wsparcie serwisowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm, które chciałaby skorzystać z usług naprawczych i serwisowych ekspresów biurowych.

Serwis Nivona

Masz problem z ekspresem Nivona? Postaw na doświadczony i profesjonalny serwis pogwarancyjny. W AMT Serwis zadbamy o to, żeby Twoje oczekiwania dotyczące naprawy, serwisu czy konserwacji ekspresu Nivona zostały zrealizowane w 100%.

Serwis Jura

Zastanawiasz się, gdzie naprawić ekspres do kawy Jura? Jesteś w dobry miejscu. Skorzystaj z naszych usług serwisowych i przekonaj się jak szybka i skuteczna może być naprawa pogwarancyjna ekspresu do kawy.

Serwis DeLonghi

Szybka i skuteczna naprawa pogwarancyjna ekspresu DeLonghi, jest tym czego szukasz? W AMT Serwis otrzymasz profesjonalną pomoc w przypadku awarii ekspresu oraz bogaty pakiet usług serwisowych, który pomoże zadbać o bezawaryjną pracę Twojego urządzenia do parzenia kawy.

Bezpłatna wycena
naprawy ekspresu

Nie masz pewności, że naprawa Twojego ekspresu do kawy będzie opłacalna? Chcesz poznać koszt naprawy ekspresu, zanim zdecydujesz się na serwis?

Zamów bezpłatną diagnozę ekspresu do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Kawa do biura
z dostawą

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, która będzie zawierać:

atrakcyjną ofertę cenową na zakup kawy i herbaty, bezpłatny dowóz na terenie Wrocławia i okolic, preferencyjne warunki serwisowania Twoich ekspresów do kawy.

Bezpłatna wycena naprawy ekspresu

Usługi serwisowe

Naprawa ekspresów do kawy

Realizujemy naprawy, serwis i usługi konserwacji ekspresów do kawy wszystkich wiodących producentów sprzętu. Naszą specjalnością jest naprawa pogwarancyjna automatycznych ekspresów Krups, Nivona, Jura, DeLonghi.

Serwis ekspresów grupowych

Specjalizujemy się w naprawach i konserwacji profesjonalnych ekspresów do kawy wykorzystywanych w branży gastronomicznej. Serwis ekspresów gastronomicznych objęty jest takimi udogodnieniami jak dojazd do Klienta czy udostępnienie ekspresu zastępczego na czas trwania naprawy.

Serwis urządzeń - małe agd

Oferujemy kompleksowe usługi serwisowe, dzięki którym będziesz mógł na nowo cieszyć się pełną funkcjonalnością drobnego AGD, które uległo awarii. Realizujemy szybkie i skuteczne naprawy pogwarancyjne urządzeń bardziej i mniej znanych producentów małego AGD.

Rozwiązania IT i Strony Internetowe iqx.pl